Erről Karagich István, a BloChamps Capital Pénzügyi Tanácsadó Zrt. pénzügyi igazgatója. Beszélt a HVG-nek. Mert hiába hívják fel a bankok a kliens figyelmét, hogy a devizapárok mozgásától függő bankbetéti kamatos konstrukciók csak a kockázatot jól tűrőknek ajánlottak, sőt – mint azt a HVG-nek a Citibanknál, az Ersténél, a K&H-nál és a Raiffeisennél egybehangzóan állították – azt nem is próbálják rátukmálni a szerintük remegő kezű befektetőkre, ha a dörzsölt devizarókák kihasználják e helyzetet, a forint jelentős leértékelődését idézve elő.
Ami jó lehet az exportőröknek, de a dráguló import révén még a recesszió idején is inflációs hatású lehet, nem beszélve a devizahitelesek növekvő terheiről. Erre Karagich szerint az sem lehet mentség, hogy – mint arról a bankok tájékoztattak – épp a megnövekedett árfolyamkilengések miatt az utóbbi hónapokban megnőtt a kereslet az extra kamatú betétek iránt. Sokan ugyanis ezek révén remélik visszaszerezni a válság miatt elvesztett vagyonukat vagy legalább mérsékelni veszteségeiket.
Elemzők állítják: nem lepődnének meg, ha a 300-as lélektani határ már napokon belül elesne. „A befektetőknek és a lakosságnak hosszabb távon 300 forint közelében mozgó euróárfolyamra kell berendezkedniük” – véli Szántó András, az Equilor Befektetési Zrt. devizaüzletágának vezetője.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.