Társaságunk statisztikái alapján azonban nem lehet kijelenteni, hogy a tél beköszöntével hirtelen megemelkedne a bejelentett károk száma, azaz több baleset következne be - állítja Kaszab Attila, a K&H biztosító nem-életbiztosítási üzletág vezetője.
Ennek egyik oka lehet, hogy rossz időben kevesebben használják a gépjárművüket és helyette a tömegközlekedést választják. A havas, csúszós utakon rendszerint lassabban közlekednek az autósok, így a koccanásos balesetek a jellemzőek, amelyek szerencsés esetben csak kisebb kárt okoznak a gépjárművekben. A hideg, a csúszós utak nem csak a gépkocsival közlekedők életét nehezítik meg. A jeges, latyakos járdákon leggyakrabban csukló-, könyök-, comb- és bokatörést, - ficamot szenvednek a gyalogosok.
A balesetbiztosítások alapján ezekre a sérülésekre jóval nagyobb esetszámban fizetnek kártérítést a sérülteknek ezekben a hónapokban, mint az év többi időszakában. A lakóházak előtti járdák tisztántartása a háztulajdonosok felelőssége, mint ahogy felelősséggel tartoznak a tulajdonosok azért is, ha valaki elesik a jegesen maradt járdán, és emiatt kórházi kezelésre szorul, vagy egy bizonyos időre kiesik a munkából.
Az ingatlantulajdonosoknak tanácsos arra is figyelni, hogy a lakóépületre kötött biztosítás tartalmazzon olyan felelősségbiztosítási elemet, ami ilyen esetekben a lakástulajdonosok helyett átvállalja a kórházi kezelés vagy egyéb kártérítési kötelezettség – gyakran jelentős – költségét. A rendszeres takarítás mellett is előfordulhat ugyanis olyan eset, hogy egy járókelő a frissen esett hó vagy lefagyott ónos eső miatt sérül meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.