A válság kapcsán előtérbe került az úgynevezett tangible common equity (TCE) ráta, amely lényegében azt fejezi ki, hogy mennyire képes átvészelni egy pénzügyi sokkot a vállalat. A mutató számításakor a cég eszközeiből levonják az immateriális javakat, a goodwillt – az akvizíciók során egy-egy beolvasztott cég könyv szerinti értéke felett kifizetett összeget –, illetve a kötelezettségeket, majd ezt hasonlítják az adott cég tárgyi eszközeinek volumenéhez.
A Citigroup számára többek között azért jelenthet megoldást az amerikai kormány elsőbbségi részvényeinek közönségessé alakítása, mert azok jelenleg nem számítanak a TCE rátát növelő eszközök közé, az átváltást követően viszont már igen. Ezenfelül a jelenlegi helyzetben már javíthat a bank megítélésén, ha az állam tényleges résztulajdonosává válik, hiszen még hihetőbb, hogy nem hagyja csődbe menni a hitelintézetet a kormány.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.