A termékek egyediségét a bank sajtóközleménye szerint az adja, hogy az értékpapírok most először nem indexáltak, vagyis kamatozásuk semmilyen piaci mutatóhoz nincs kötve. A kötvények kibocsátója a Citigroup egyik leányvállalata, a Citigroup Funding Inc., garanciavállalója a Citigroup Inc.
A tőkevédett, ötéves futamidejű, 2014. április 3-án lejáró kötvényeket március 5. és március 27. között lehet jegyezni névértéken, a minimum befektetés 1.000 dollár, illetve 1.000 euró. Az értékpapírokra minden évben április 3-án fizetnek kamatot. A lejáratkori tőkevédelmet a kibocsátó nyújtja. A kötvényeket a kibocsátó 2013. április 3-án visszahívhatja 100 százalékos árfolyamon. A magyarországi Citibank az elmúlt években majdnem minden hónapban kínált valamilyen, részvényindexekhez vagy más piaci mutatókhoz kötött, a garantált alapokhoz hasonlóan működő kötvényt.
Jelenleg a Citigroup különböző leányvállalatai és partnerei által kibocsátott kötvények forgalmazásában vesz részt, általában havi 1-2 ajánlattal, hozzávetőlegesen havi 500 millió–1 milliárd forint- vagy devizaértékben. A bankok sorozatos kötvénykibocsátásainak Devics Éva, a Citibank betéti és befektetési termékekért felelős ügyvezető igazgatója szerint az a magyarázata, hogy a bankközi hitelezés volumenének csökkenése és a kockázati felárak növekedése miatt a pénzintézetek a lakosság felé fordulnak, relatíve olcsóbb forrást keresve. A banki kötvények biztonságos befektetési formának számítanak, ennek ellenére ez idáig nem volt népszerű a hazai kisbefektetők körében.
Az MNB statisztikái szerint az ilyen értékpapírokat főleg a külföldi intézményi befektetők jegyzik le, a hazai háztartások tulajdonában az összes lejegyzett kötvénymennyiség mindössze 9 százaléka van. A pénzintézetek szakemberei szerint sem az átlagemberek terméke a banki kötvény. Devics Éva rámutatott: elsősorban azok a magánügyfelek élnek a kötvényvásárlás lehetőségével, akik egyrészt nyitottabbak a szofisztikált befektetésekre, másrészt pedig diverzifikálni szeretnék megtakarításaikat. A statisztikák is azt mutatják, hogy intenzíven növekszik ennek az értékpapírtípusnak a népszerűsége: a Magyar Nemzeti Bank adatai szerint 2008-ban mintegy 500 milliárd forinttal, 2700 milliárd fölé bővült az állomány.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.