Azt mondta, máris látszanak a kormányzati tőkepótló intézkedések hatásai a hitelezés javulásában, és a "depresszió tanulságának" nevezte, hogy "támogató pénzügypolitikát kell folytatni". Úgy vélte, növelni, erősíteni kell a "rendszerszintű intézmények" központi ellenőrzését, kockázatvállalását és kockázatkezelését, miután a válság "megdöbbentő réseket" tárt fel az amerikai felügyeleti rendszerben. Azt mondta, javítani kell a "mark-to-market" könyvelési rendszeren, de elutasította e rendszer felfüggesztését.
A "mark-to-market" (jegyezd a piachoz) könyvelési rendszer az utóbbi tíz évben terjedt el, azt jelenti, hogy a birtokolt határidős értékpapírokat nem névértéken, hanem piaci értéken tartják nyilván. Amikor az ilyen értékpapírok drágulnak, az nagyszerű fedezetet nyújt tőkebevonáshoz, hitelfelvételhez, ellenben ha elértéktelenednek - amint az utóbbi két évben történt -, az súlyos likviditási válsághoz vezethet.
A lejáratig névértékű nyilvántartáskor (held-to-maturity-at-cost) csak az esetleg nem teljesítő papírok vesznek oda lejáratkor, de piaci értékű nyilvántartás esetén a kosárban lévő akár egyetlen "mérgezett alma" is bármikor tönkreteheti az egész portfoliót. Ben Bernanke arról is szólt, hogy szerinte "túlzás lenne" konkrét javaslatokat várni a legnagyobb fejlett és felzárkózó gazdaságok vezetőinek (G20) áprilisi londoni értekezletétől, és jobb lenne, ha legalább "irányelveket" meg tudnának ott fogalmazni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.