Drávapiski polgármestere már meg is tette a feljelentést több emberen, bűnszervezetben elkövetett uzsora-bűncselekmény címén.
Mali Zoltán elmondta, a házhoz vitt hitelekkel becsapták az embereket. Úgy hiteleztek ugyanis 200 ezer forintot, hogy rögtön levontak 30 ezer forint törlesztést, azaz az emberek meg sem kapták a pénzt, amely után kamatot kellett fizetniük.
Mikola Gergely a Provident kommunikációs vezetője azt mondta, az ügyfelek keresik meg őket hitelkérésükkel. Ők a kölcsönkérők 60 százalékát visszautasítják. Aki megfelel, azzal előzőleg három dokumentumot íratnak alá. Az egyik a hitelfölvétel kockázatait részletezi. A másikban a törlesztési kötelezettség lényegét foglalják össze. A harmadik maga a szerződés.
Az Antiprovident csoport szerint nagyobb baj az úgynevezett BAR, vagy ahogyan a törvény hívja a KHR lista kezelése. A törvény ugyanis az Antiprovidentesek olvasatában úgy szól, hogy az kezelheti ezt a listát aki legalább 200 millió forintos alaptőkével rendelkezik. De a Providentnek például csak 60 millió az alaptőkéje. Mikola Gergely elmondta: ők nem a KHR-lista kezelését végzik, őket a törvény referenciaadat szolgáltatójának nevezi.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete tisztázta: a KHR-lista kezelése nem ugyanaz, mint az arra történő jelentésküldés. Vagyis ha csak 60 millió a tőkéje a Providentnek, akkor is jelentenie kell.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.