A lap bennfentes informátorokra hivatkozva közli: a Goldman Sachs arra készül, hogy visszafizessen a támogatásként kapott tíz milliárd dollárt – idézi a New York Timest a Reuters. A döntés azt követően született meg, hogy kiderült: a Goldman kapta a legnagyobb összeget és az AIG-hoz hasonlóan a veszteségek mellett bónuszokat fizetett ki alkalmazottainak.
Az amerikai törvényhozás döntése nyomán egyre több pénzintézet fontolgatja, hogy visszafizeti az állami támogatást, mivel nem képes vagy hajlandó betartani az ezzel kapcsolatos szabályokat, így a prémiumokra vonatkozó korlátozást sem.
A TARP programot több kritika érte a bankszakma részéről, elsősorban azért, mert a kormány a résztvevő bankokra vonatkozóan bármikor új szigorításokat vezethet be. Ha a pénzintézet visszafizeti a támogatást, mentesül az államnak járó (a Goldman esetében 5 százalékos) kifizetés alól is.
Richard Kovacevich, a Wells Fargo elnöke március 13-án úgy nyilatkozott: ha az állam nem erőszakolta volna rá a 25 milliárdos támogatást, a cég önerőből is képes lett volna a tőkeemelésre és később talán elkerülhette volna az osztalékcsökkentést.
A Washington Post korábban arról írt: a bónuszok rendszerének radikális módosítása katasztrofális következményekkel járhat az amerikai bankvilág tekintetében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.