A szövetség kötelékébe tartozó magánkasszák vagyona 7,4 milliárd forinttal, 1745 milliárdra csökkent március végére. Ez nem meglepő, hiszen a vizsgált időszakban a tőkepiacok és a hazai állampapírpiac is gyengélkedett.
Emellett hasonló eredményt publikált néhány hete a pénzügyi felügyelet is a szektor első negyedévéről; a hatóság adatai szerint a magánkaszszák portfólióiban az első negyedév végére 1861,2 milliárd maradt, 8,4 milliárddal kevesebb, mint amennyi az év végén volt.
Az önkéntes nyugdíjkasszáknál még nagyobb volt a vagyoncsökkenés, ez a piaci veszteségek mellett az egyéni számlákról történt kifizetések eredménye is. A Stabilitás tagpénztárai 36,4 milliárd forintot veszítettek, így összvagyonuk 413,8 milliárdra zsugorodott. Arányaiban véve a banki és biztosítói hátterű kasszák veszítették a legkevesebb, a független pénztárak pedig a legtöbb pénzt.
A Stabilitás pozitív jelként értékeli, hogy bár a nyugdíjpénztári vagyonok csökkenése nem állt meg az év első negyedében sem, de a pénz- és tőkepiaci tendenciát követve a zsugorodás mértéke jelentősen elmaradt az előző negyedévihez képest. A pénz- és tőkepiac a vizsgált időszak végére stabilizálódott, így a szövetség szerint reális esélye van annak, hogy az elmúlt időszak nyugdíjpénztári veszteségei hosszú távon „visszapótlódjanak”.
Ez a folyamat egyértelműen látszik a most még nem publikált, de már a pénztárak birtokában lévő második negyedévi hozamadatokból, amelyek vélhetően több évre visszamenőleg is az egyik legsikeresebb negyedéves mutatóknak minősíthetők.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.