A szingapúri Business Times-nak adott interjújában Vikram Pandit úgy fogalmazott: a karcsúsítás azért a lakossági üzletágat érinti, mert ezek kevésbé erőteljesek üzleti szempontból és itt kevés a finanszírozási lehetőség – idézi a Citigroup vezérét a Reuters.
A pénzintézet vezetője rendkívül erősnek nevezte cége pénzügyi helyzetét az elsőbbségi részvények normál papírokra történő cseréjét követően. A New York-i székhelyű vállalat júliusban döntött arról: 32,8 milliárd dollár értékű elsőbbségi részvényt vált át normál részvényre. Az amerikai kormány 25 milliárd dollárnyi részvény cseréjét bonyolítja le és 34 százalékos tulajdonrészével a Citi legnagyobb tulajdonosa.
A Citigroup számos támogatás kapott az államtól, beleértve egy 45 milliárd dolláros segélyt a TARP keretében. A cég az elmúlt negyedévben 4,8 milliárdos profitról számolt be, igaz, az eredményen nagyot dobott a Smith Barney eladása. A tranzakció nélkül a pénzintézet 3,7 milliárd dolláros veszteséget könyvelt volna el.
Vikram Pandit hangsúlyozta: keményen dolgoztak a múlt évben: eszközkészletük 25 százalékkal, kockázatos állományaik ennél is nagyobb mértékben csökkent. A Citi egy év alatt 16 milliárd dollárt faragott le költségeiből.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.