Ugyanakkor szakértők szerint a negyedik negyedévre ismét veszteséget lesz kénytelen elkönyvelni az egyik legnagyobb amerikai bankház, amelynek nehézségeket okoz a Merill Lynch tavalyi akvizíciójának elszámolása.
Mint azt a kinevezését követő első beszédében a BoA vezér elmondta: „ha vissza lehetne forgatni az idő kerekét, akkor máshogy járna el”. Bank of America terveivel kapcsolatban Moynihan elárulta, hogy a nagyobb akvizíciós ügyletek befejeződtek, a bank most az ügyfél kapcsolatok erősítésére fókuszál, illetve a veszteséges üzletágak, például a hitelkártya részleg átszervezésére.
Az új stratégia része, hogy a befektetési üzletág - a tavaly megvásárolt Merrill Lynch - külföldön terjeszkedjen. Moynihan hozzátette: a lakossági üzletág külhoni terjeszkedése nem szerepel a tervek között. Szakértők viszont arra hívják fel a figyelmet, hogy a Merrill Lynch átvétele még okozhat fejfájást a Bank of America vezetőségének, például ha az amerikai kormány az 1933-as Glass-Steagal törvényhez hasonló szabályozást vezetne be, ami a befektetési és a kereskedelmi banki üzletágak szétválasztására kötelezné az amerikai nagybankokat.
Több közgazdász szerint túlnőttek az egészséges határon az amerikai hitelintézetek, és vagy a piac, vagy a kormány – a szigorúbb szabályozás bevezetésével – kikényszeríti a banki mérlegek csökkentését. Moynihan szerint ez károsan hatna a Bank of Americara, amely tavaly év végén fizette vissza a kormánynak a 45 milliárd dolláros TARP alapból származó kölcsönt. Utóbbi miatt csökkenhetett a bank negyedik negyedéves jövedelmezősége, a Bloomberg elemzőinek várakozása szerint részvényenként 50 centes veszteséget könyvelhet el a bank az év utolsó három hónapjában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.