Ugyanakkor az már tény, hogy áprilisban 10 milliárd eurós görög adósság jár le, amit újra kell finanszírozni, még pedig jóval magasabb költségek mellett, mint azt korábban megszokhatták a hellének.
A Goldman Sachs ismét a „jól informált” szerepében tetszelgett az ügy kapcsán, hiszen még az EU csúcs előtt leírta egy elemzésében, hogy az IMF mintegy 20 milliárd eurót adhat Görögországnak a következő 18 hónapban, és lám, a korábban IMF-et élesen kizáró vezetők kénytelenek voltak az IMF-et is bevonni.
Bár ez sem meglepetés, sőt logikusnak tűnt, hiszen rövid távon az EU politikusai aligha akarnak újabb pénzügyi terhet a nyakukba venni, lévén az EU tagországok többsége szintén súlyos adóssággal küzd, másrészt az adófizető állampolgárok részéről is jelentős zúgolódás támadt a kérdéses témában, hisz saját bankjaik megsegítésére már így is milliárdokat költöttek el az államok.
Márpedig a tornyosuló újrafinanszírozás úgy látszik, már rövid távon is probléma, nem véletlenül sikerült döcögősre az amerikai állampapír aukció az elmúlt két nap, ami a részvénypiacokon is okozott némi ribilliót a kereskedés végére. Óva intő jel, hogy az Ambac, az egyik legnagyobb jelzáloglevél és kötvény kibocsátó tegnap 17 százalékot zúgott. Ettől még persze kitarthat a „vedd meg az esést” szentiment, de újabb és újabb tényezők jelennek meg, amik a piacot realizálásra késztethetik, és egy kis szikra is elég ezeken a lokális csúcsszinteken, hogy beindítson egy mini pánikot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.