A domináns szerep ugyanakkor kétségkívül a nagyobbik bankpapírnak jutott az első három hónap alatt: az OTP árfolyama december végétől április 2-ig 31,5 százalékkal, 7179 forintra emelkedett, és a tőzsdei forgalom döntő hányadát is ez a részvény produkálta.
Hasonlóan jól teljesített a blue-chipek közül a Mol: az olajtársaság papírja bő negyedév alatt több mint egyötödével drágult, és 20 730 forinton zárta az elmúlt hetet. A Mol drágulásához persze hozzájárulhattak az olajpiaci fejlemények is.
Szintén két számjegyű emelkedést produkált a Magyar Telekom részvénye. A távközlési szektorban tevékenykedő társaság papírja iránti érdeklődés leginkább az utóbbi hetekben erősödött fel, mivel vészesen közeledik az éves rendes közgyűlés időpontja, amikor egyebek mellett az osztalék mértékéről is szavaznak a tulajdonosok. A klasszikus osztalékpapírként ismert MTelekom pedig most annak tükrében különösen vonzó lehet, hogy csak a tervezett osztalék révén értékelhető reálhozamhoz juthatnak az időben vásárló befektetők.
Nem muzsikált valami fényesen viszont a Richter, amelynek a viszonylag szerény teljesítménye a legutóbbi, negyedéves gyorsjelentés tükrében nem is meglepő. A nagyobbik gyógyszerpapír április elejéig mindössze 1,1 százalékot szedett magára.
A négy nagynál kisebb kapitalizációjú cégek befektetőinek is termett bőven babér: az eddigi csúcsot a Rába tartja, amelynek pénteki, 951 forintos árfolyama 38 százalékos növekedést takart, de 20 százalék fölött tudott emelkedni az RFV is. A kisebbik bankpapír, az FHB is jól teljesített az év eddigi időszakában: a részvény árfolyama 15,9 százalékkal, 1509 forintra kúszott, amelyben szerepe lehetett a vártnál jobb éves eredményeknek is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.