A feltételezések szerint a bankház félrevezette az ügyfeleit, mikor jelzálog- és egyéb strukturált termékeket adott el, maga pedig ellentétes pozíciókat vett fel, viszont erről „elfelejtette” tájékoztatni a klienseket.
Továbbá gyanú merült fel azzal kapcsolatban piaci hírek szerint, hogy japán jenbe terelte a megtakarításokat, elfedve a deviza kockázatait. (A múlt hét csütörtöki amerikai tőzsde esésért részben a jen pozíciók likvidálását tették felelőssé.)
Ezzel nem a Morgan Stanley lenne az egyetlen szereplő, amely górcső alá kerülne, mivel múlt heti közzététele szerint a Goldman Sachs ellen temérdek hivatalos vizsgálat indulhat a későbbiekben. Ezekben egyebek mellett a CDO, CDS és egyéb piacokon vállalt szerepét illetően szeretnének kutakodni a szakértők, de az amerikai és a brit pénzügyi felügyelet is körülnézne a Goldman Sachs háza táján, hogy volt-e valamilyen szerepük az AIG, Lehman, Bear Stearns és egyéb ügyek kapcsán, illetve hogy a jelzálogkapcsolt termékek esetében volt-e ellentétes pozíciójuk az ügyfelekkel.
Igen csak kényes kérdések ezek és sejthető, hogy a politikai nyomás kapcsán a szabályozók is elkezdenek kutakodni a bankházak körül - a probléma azonban az, hogy mindezzel óriási késésben vannak. A Lehman 2008. szeptemberi csődje óta ugyanis a szabályozók részéről semmilyen kézzelfogható eredmény nem látott napvilágot, amellyel a túlburjánzó befektetési banki szektort gatyába rázták volna.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.