Emellett piaci értesülések szerint a Richter partnere, a Teva a napokban jelentette be, hogy Yaz nevű generikus készítményének forgalmazását az eredeti 2011 júliusi időponthoz képest előrehozza, amely a Richternek mint alapanyaggyártónak kedvező momentum lehet.
Ugyanakkor az originális szer gyártója, a Bayer jelezte, hogy véleménye szerint a szabadalmi jogok megsértésének, valamint a Bayer és a Teva közötti szerződés felrúgásának tekinthető ez a döntés, ezért jogi eljárást kezdeményezett az izraeli társaság ellen. Ennek kimenetele és időigénye bizonytalan, ám az is elképzelhető, hogy mégsem indul be a forgalmazás az eredeti határidő előtt, így lehetséges, hogy elmarad a Richter esetében prognosztizált bevételi növekmény is.
Sajtóértesülések szerint a Magyar Telekom arra készül, hogy a részvényeit kivezeti a New York-i tőzsdéről. A lépés nem lenne meglepő, mivel az anyavállalat (Deutsche Telekom) hasonló döntést hozott nemrég, és a magyar vállalat menedzsmentjétől is ezt erősítő kommentárok láttak napvilágot az elmúlt időszakban.
Ugyanakkor a hazainál sokkal szigorúbb amerikai tőkepiaci szabályok értelmében a kivezetéssel meg kell várni, amíg lezárulnak a macedóniai és montenegrói vizsgálatok, amelyekkel kapcsolatban nehéz bármiféle pontos céldátumot adni. Emellett, mivel a Magyar Telekom részvényforgalmának több, mint 5 százalékát adja a New York-i parkett, ezért a folyamat némileg bonyolultabb, mint az anyavállalat esetében. A történet valószínűleg nem változtat érdemben a Telekom részvények megítélésén, bár lehetnek olyan befektetők, akik negatívan értékelik az amerikai szabályozás mint erős kontroll kiesését a társaság működéséből
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.