Az IMF és Magyarország közötti tárgyalások összeomlása jelenti a legnagyobb kihívást, amelyet egy tagország teremt az EU által preferált megszorító politikával szemben – kezdi elemzését a Reuters, hozzátéve, hogy a pénzpiac szoros figyelemmel követi a fejleményeket.
A jelen helyzetben a szigorításokat elsősorban az EU és nem az IMF preferálja, a közösség magját alkotó államok, így Németország ugyanis nem szívesen látná a gazdaságpolitika lazítását. A szigor megkövetelése erőteljes üzenhet az adósságtengerrel küzdő országok, így Spanyolország és Görögország felé.
Bár az elemzők többsége úgy gondolja, hogy végül megszületik a megállapodás a Nemzetközi Valutaalap és Magyarország között, ez vélhetően csak a delegáció szeptemberi visszatérése után történik meg. A helyzet kritikus, különösen azért, mert Kósa Lajos korábban Görögországgal hasonlította össze Magyarországot. A kérdés az, hogy megbüntetik-e a piacok az Orbán-kormányt politikájáért. A Nomura szerint, ha Budapest különösebb következmények nélkül "megússza", az messzemenő következményekkel járhat. Kulcsfontosságú lesz a kommunikáció fenntartása az EU és az IMF, valamint Magyarország között, ugyanakkor ez nehézségekbe ütközik a tárgyalások hétvégi megszakadása után.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.