A U.S. Dollar Index, amely a zöldhasút a hat legfontosabb kereskedelmi partner devizájával veti össze az eurót is beleértve, 5,09 százalékot emelkedett novemberben. Eközben a 19 árupiaci terméket magába foglaló Thomson Reuters/Jefferies CRB Index gyakorlatilag változatlan maradt, az MSCI All World Index által mért részvények pedig 2,2 százalékot veszítettek árfolyamukból. A kötvények sem teljesítettek túl jól; a Bank of America által jegyzett Global Broad Market Index szerint a papírok értéke 1,1 százalékkal csökkent a múlt hónapban.
A dollár a Bloomberg összefoglalója szerint tehát az előző hónap legjobb befektetése volt, legyőzve a részvényeket, a kötvényeket és az árupiacot is. A tokiói Kokusai Global Sovereign Open, Ázsia legnagyobb kötvényalapjának vezetője úgy látja, hogy az erős makroadatok segítették a dollárt a siker elérésében. Masataka Horii leszögezte: a dollár és az euró is vonzóbbá válik jövőre, mivel mind a két kontinens gazdasága kilábal a válságból.
Az adatok szerint egyelőre nem hatottak a devizára az inflációval kapcsolatos félelmek sem, hiába jelentette be a Fed, hogy 600 milliárd dollárt pumpál a gazdaságban kötvényvásárlás formájában. Mitöbb, a zöldhasú annak ellenére teljesített ilyen jól, hogy számos ország támadta Washingtont, amiért az állítólag a gyenge dollár politikáját folytatja, hogy ezzel növelje versenyképességét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.