Az osztalék megegyezik a korábbi években is kifizetett, a névértékre vetített 12 százalékos mértékkel. Az osztalékalap így összesen 934 millió forintot tesz ki. A francia Servier 50,9 százalékos tulajdonában lévő, budapesti gyógyszeripari vállalat a magyar számviteli szabályok szerint 18,725 milliárd forint adózott nyereséget ért el a tavalyi üzleti évében. Az osztalék kifizetése után 17,791 milliárd forint kerül a társaság eredménytartalékába.
Marosffy László, a társaság január végével leköszönő gazdasági igazgatója a társaság nemzetközi számviteli szabályok (IFRS) szerinti beszámolóját ismertetve elmondta: a lezárt üzleti év jó eredményeinek alapja az volt, hogy az Egis a stratégiai piacain elérte a kitűzött céljait, az egyéb piacokon pedig az átmeneti forgalomcsökkenést ellensúlyozta a feszes költséggazdálkodás.
Hozzátette, hogy a forgalmat megalapozza az elmúlt és a jelen üzleti évben is az új termékek bevezetése. A társaság az elmúlt üzleti évében a hazai piacon 7, a külpiacain pedig 9 új terméket hozott forgalomba.
Marosffy László a múlt év eseményei közül kiemelte a dél-koreai Celltrion céggel kötött hosszú távú szerződést biohasonló termékek átvételére és forgalmazására, amely szavai szerint 2013-tól a növekedés jelentős forrása lesz. Az írásos beszámoló szerint az első év után 30 millió euró árbevételt remél az új termékektől az Egis.
Az Egis az elmúlt üzleti évében 12,88 milliárd forintot fordított beruházásra, ez 2 százalékkal kisebb az egy évvel korábbinál. A kutatás-fejlesztési kiadások 10,86 milliárd forintot tettek ki.
Az egyedi, IFRS beszámoló szerint az Egis a 2009/2010-es üzleti évében 111 milliárd forint árbevételt ért el, 4 százalékkal többet az előző évinél. Az árbevétel 72 százaléka exportból származott, a belföldi árbevétel 31,2 milliárd forintot tett ki. Az üzleti eredmény 18 százalékkal javult, 15,1 milliárd forintot tett ki. A társaság adózás előtti nyeresége 17,44 milliárd forint volt, és 30 százalékkal haladta meg az előző üzleti évit.
A közgyűlés elfogadta az Egis IFRS szabvány szerint összeállított konszolidált beszámolóját is 174,5 milliárd forint mérlegfőösszeggel, 118,9 milliárd forint árbevétellel és 16,78 milliárd forint nettó nyereséggel.
A közgyűlés az igazgatóság tagjává választotta Poroszlai Csaba stratégiai kontrolling vezetőt, aki február 1-jén váltja Marosffy Lászlót a gazdasági igazgatói poszton. A volt gazdasági igazgató január elején jelentette be, hogy nyugállományba vonul, és lemond igazgatósági tagságáról.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.