Így a gyapot ára meghaladta a 2 dollárt fontonként(1 font=45,36 dekagramm), amire eddig még nem volt példa. A csütörtöki drágulást nem számítva az idén eddig 35 százalékkal ment fel a gyapot ára, a legnagyobb mértékben a tőkepiacokon előszeretettel használt Thomson Reuters/Jefferies CRB indexében szereplő 19 nyersanyag közül.
A kereskedők szerint a drágulás elsősorban azzal magyarázható, hogy a gazdasági növekedés gyorsulásával megnőtt a kereslet a világ legnagyobb gyapotfelhasználójának tartott Kínában előállított ruházati termékek iránt. A globális kereslet növekedésével azonban nem tud lépést tartani a termelés.
Kína ruházati exportja 34 százalékkal nőtt januárban az egy évvel korábbihoz képest, hivatalos vámstatisztikák szerint 13,38 milliárd dollárra. Eközben az ICE által számon tartott gyapotkészletek 84 százalékkal csökkentek tavaly június 1-je óta. Az ausztráliai és pakisztáni áradások, illetve az oroszországi szárazság miatt jelentősen visszaesett a termelés. De sok más nyersanyaghoz hasonlóan a spekulánsok a gyapotot is felfedezték.
Mindez azt jelenti, hogy a közeljövőben világszerte drágulhatnak a ruházati termékek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.