A japán nukleáris katasztrófa rövidtávon nem jár együtt az alternatív energia iránti megugró kereslettel, a nap-, szél-, víz- és geotermikus energia környezetbarát hasznosítása egyelőre továbbra is csak állami támogatásokkal tud versenyképes maradni, a szektor hosszú távú kilátásai azonban egyértelműen kedvezőek - mutat rá Pallag Róbert, a Generali Alapkezelő részvényportfólió menedzsere.
A zöldenergiában érdekelt tőzsdei társaságok részvényei magas volatilitással jellemezhetőek, mivel a vállalatok éves profitkilátásait nagymértékben befolyásolja a meghatározó fejlett és feltörekvő országok alternatívenergia-politikája.
A napenergiát hasznosító szektorban jelenleg az olasz szabályozási változások jelentik a legnagyobb kockázatot, amelynek kapcsán a pontos részletek még nem ismertek, de a korábbi támogatások mértékének átmeneti csökkentése várható.
„Amerikai kormányzati becslések szerint a megújuló energia hasznosítása a következő 25 évben kétszer olyan gyorsan bővülhet, mint világunk energiaszükséglete, amelynek 2035-ben már negyedrészét lehetünk képesek teljesen környezetbarát módon biztosítani” - emeli ki Pallag Róbert.
A Magyar Nukleáris Társaság vezetősége szerint ugyanakkor Európában és Magyarországon is szükség van az atomenergia fennmaradására.
A szakemberek egyetértettek abban, hogy a Paksi Atomerőmű nélkül csak nagyobb környezetterhelés mellett és magasabb áron lenne lehetséges a villamosenergia-termelés. A fukusimai atomerőműben kialakult helyzetet egyértelműen a természeti katasztrófák (a Japánban eddig mért legnagyobb földrengés és a rekordméretű cunami), valamint az országos infrastruktúra összeomlása okozta.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.