Az Európai Bizottság a múlt hónapban felszólította a bankokat arra, hogy közöljék, miként kalkulálják a kamatlábat - közölte a két, magát megnevezni nem kívánó bennfentes. Az EU Libor-ügyben folyó, nem nyilvános vizsgálata azt követően kezdődött el, hogy az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok pénzügyi hatóságai már vizsgálódnak az irányadó hitelkamatlábra vonatkozó szabályok lehetséges megszegése ügyében - írja a Bloomberg.
A Barclays, az Egyesült Királyság harmadik legnagyobb bankja, a múlt héten jelezte, hogy együttműködik az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság szabályozó hatóságaival a vizsgálatok kapcsán. Az EU a múlt héten indított vizsgálatot a Goldman Sachs és a JP Morgan Chase ellen is, az UBS-nél pedig az amerikai és japán hatóságok vizsgálódnak.
A Libor, amelyet napi szinten a brit bankszövetség határoz meg, világszerte mintegy 350 ezer milliárd dollárnyi pénzügyi termék tekintetében irányadó. A bankközi kamatláb határozza meg, hogy milyen költséggel nyújthatnak hitelt egymásnak a pénzintézetek. A Nemzetközi Fizetések Bankja (BIS) már 2008-ban felvetette, hogy a válság ideje alatt manipulálták a kamatlábat a bankok, ugyanakkor a mostani hírt egyelőre nem kommentálták.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.