A csütörtöki uniós csúcsra vár a piac, a gondban lévő eurózónás országok felől, illetve az amerikai adósságplafon helyzetéről nem érkezett fontos hír, de a PIGS-országok kötvényhozamainak emelkedése azt sejteti, hogy nem igazán bíznak a kereskedők az elsöprő erejű megoldásban.
A forint helyzete az utóbbi időben ingataggá vált, a régiós társakhoz képest a magyar fizetőeszköz érzékelhetően alulteljesít: a zloty/forint árfolyama egy hét alatt 66,40-ről, 67,70-ig, közel 2 százalékot emelkedett, és a cseh korona/forint kurzusa is szűk két héten belül 3,5 százalékkal áll magasabban.
A zloty relatív felülteljesítését a régión belül fűti a vártnál magasabb tegnapi béradat, mely a lengyel kamatemelés melletti újabb érv lehet. A forint kamatelőnye azonban még mindig meghatározó, így amennyiben csillapodna az európai adóssághelyzet körüli válsághangulat és visszatérnének a fejlődő piacokra a befektetők, akkor a carry-trade hatás miatt várhatóan felülteljesítené a térségbeli devizákat a hazai fizetőeszköz.
A frank/forint árfolyama ma egyelőre nem döntött rekordot, a tegnapi 238,45-ös csúcshoz képest ma „csak” 233-234 forintot ér egy frank, ami a kockázatkerülési hullám ma délelőtti fékeződésével indokolható.
Alig mozgott tegnap az elmúlt napokhoz képest az euró/dollár árfolyama, napközben szinte
végig 1,4040 és 1,4080 között oldalazott az árfolyam. Ma egy kicsit jobb a hangulat, így magasabban jegyzik az euró/dollárt, 1,4150 környékéről indul a mai nap. Ennél a devizapárnál is a következő napokra nézve a kivárás lehet a jellemző, de azért adósságválság ide vagy oda, a kereskedők szemmel fogják tartani a makroadatokat is: délelőtt érkeznek a német ZEW hangulatindex eredményei, illetve délután közzéteszik az amerikai lakáspiaci számokat is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.