Gerőcs Tamás, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője kiemelte, hogy a piacokat továbbra is a jókedv, a pénteknek szóló pozitív kivárás jellemzi. Mint mondta, pénteken lesz az a gazdasági konferencia, amelyen a várakozások szerint az amerikai jegybank szerepét betöltő szövetségi tartalékrendszer, a Fed elnöke a várakozások szerint újabb gazdasági ösztönző csomagról beszél. Szerinte a kivárás addig kitart, utána viszont kijózanodás jöhet.
Aláhúzta még, hogy a fontosabb index pluszban zártak, kivéve Japánban, ahol leminősítés történt. Erre válaszul a reggeli kereskedésben kisebb "csapkodás" lehet, de az elemző arra számít, hogy a nap során felfelé mozog a budapesti tőzsdeindex.
Balásy Zsolt, a Concorde Értékpapír elemzője úgy véli, szerdán az e heti forgatókönyvvel nyithat a budapesti tőzsde: a meggyőző amerikai zárás nyomán nap elején még lelkesek a vevők, akik nap közben folyamatosan elkedvetlenednek majd, például a menetrendszerűen érkező borzalmas makroadatok láttán. Az elemző szerint csak a magasabb nyitás adott, és talán ez az optimizmus kitarthat a várva várt Fed pénteki bejelentéséig.
Varga Zoltán, a QUAESTOR elemzője is az indulásnál visszafogottan optimista hangulatra számít. Ő is kiemelte, hogy az amerikai indexek markáns emelkedéssel zárták a keddi napot, de szerda hajnalban a Moody’s egy fokozattal rontotta Japán hitelbesorolását, így az ázsiai piacok nagy része a negatív tartományba került.
Szerinte a hazai vezető részvények közül továbbra is az OTP, és a Mol lehet érzékenyebb a hangulatra. Ha péntekig kitart a Fed elnöke esetleges bejelentésére alapozott vételi kedv, a két részvény árfolyama emelkedhet, a gyógyszerpapírok és a Magyar Telekom most kissé alulteljesítő lehet.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 27,79 pontos, 0,15 százalékos emelkedéssel, 18.133,58 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 12,9 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen változtak az előző napi záráshoz képest. A Mol 400 forinttal, 2,38 százalékkal 17.200 forintra erősödött, 2,4 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 51 forinttal, 1,29 százalékkal 4.000 forintra nőtt, forgalmuk 8,6 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 12 forinttal, 2,34 százalékkal 500 forintra csökkent, forgalma 517,5 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 790 forinttal, 2,21 százalékkal 35.000 forintra esett, a részvények forgalma 589,3 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 28,6 millió forintos forgalom mellett 190 forinttal, 1,25 százalékkal 15.010 forintra gyengült.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.