Az 1 tonnát nyomó érme 99,99 százalékos tisztaságú aranyból készült, a benne lévő nemesfém piaci értéke meghaladja jelenleg a 12 milliárd forintot. Az érme egyik oldalára Ausztrália címerállata, az egyedül az ötödik kontinensen őshonos kenguru került. A másik oldalon II. Erzsébet angol királynő, Ausztrália hivatalos államfőjének arcképe látható.
Az érme követi az először 25 éve megjelent ausztrál befektetési arany érmék látványvilágát. Ezeknek az 1/20-ad unciától (1,555 gramm) 1 kiló súlyig nyolc méretben gyártott érméknek a témája évről évre szintén az ausztrál kenguru. Az egytonnás érme átmérője megközelítőleg 80 cm, a vastagsága pedig 12 cm. Az aranypénz névértéke egymillió ausztrál dollár, így Ausztráliában hivatalosan fizetőeszköznek is számít.
Az új világrekorder a 2007-ben készült, 100 kilogramm súlyú és 53 cm átmérőjű kanadai arany "Maple Leaf" (juharlevél) érmét taszítja le a trón legfelső fokáról. Az egyre gigantikusabb méretű aranypénzek gyártásával egymásra licitáló pénzverdék nem titkolt célja a világraszóló figyelemfelkeltés, a saját befektetési aranyérméik ismertebbé tétele a befektetők számára.
A hónap elején egyszer már felhívta magára a Föld legnagyobb kitermelhető aranykincsét (7 300 tonna) a felszín alatt rejtő és ezért arany-nagyhatalomnak számító Ausztrália a figyelmet, amikor bejelentette egy új fizikai aranypiac létrejöttét Australian Bullion Exchange néven. A működését Brisbane-ben megkezdő új kereskedési helyszín a fizikai aranykereskedésben meghatározó London, Zürich és Hongkong mellett szeretne labdába rúgni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.