A díjátadó „a piaci transzparencia mellett az intézményi szereplők márkaértékét és reputációját is erősíti, emellett a hazai pénzügyi kultúra fejlődése szempontjából is kulcsfontosságú” – állítja a MoneyMoon, amely rendszeressé kívánja tenni az eseményt. Sőt, a jövőben más pénzügyi termékeket, például befektetési alapokat is díjazna a társaság, hasonló szempontok alapján. Az életbiztosítók eszközalapjait 11 kategóriában értékelte a cég, emellett egy különdíjat is kiosztott a legjobbnak tartott vagyonkezelő számára. Az UNIQA szabályosan tarolt a rendezvényen.
Ázsiai részvényalapjával megszerezte a legjobb eurós unit-linked eszközalapnak járó díjat, likviditási alapja a pénzpiaci kategóriában győzedelmeskedett, emellett a globális, az ázsiai, a feltörekvő piaci és a kelet-európai részvényalapok között is az övé lett a pálma. Nem meglepő, hogy a legjobb hazai unit-linked vagyonkezelő címet is az UNIQA-s Kovács László vihette haza.
Két-két díjat nyert el a Generali és az Aviva. A legjobb forintalapú részvény unit-linked eszközalap e társaság Top Investje lett, emellett a legjobb latin-amerikai részvény unit-linked eszközalap díját is a Generali vitte el az Eldoradóval. Az Aviva a kínai/indiai kategóriában győzött Maharadzsa nevű konstrukciójával, emellett az árupiaci alapok között győzedelmeskedett a Betakarítás nevűvel. A felsoroltakon kívül a CIG Pannónia kapott még egy elismerést az abszolút hozam kategóriában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.