A Nemzetközi Valutaalappal (IMF) szerdán induló egyeztetésekre figyelnek a befektetők a héten a magyar részvénypiacon, a hétfői nyitás előtt egyelőre nem látszik határozott irány a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT).
Szatmári Tamás, a Raiffeisen Bank üzletkötője szerint a hitelmegállapodásról szóló egyeztetések előtt egyelőre a találgatások mozgathatják a részvényárakat, de túl sok optimizmusra nincs ok. Addig is a nemzetközi piacok bizonytalansága hathat a BÉT kereskedésére. Hozzátette, hogy a magyar kormány és az IMF részéről elhangzott nyilatkozatokból még nem körvonalazódik a megegyezés, a véleménykülönbség továbbra is fennáll.
Balásy Zsolt, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője szintén úgy látja, hogy a kormány és a "világ" közötti nyilatkozatháború áll továbbra is a magyar árfolyammozgások középpontjában, és vélhetően addig, amíg nem körvonalazódik egy határozott megoldás, ez így is marad.
A szakértő szerint a nemzetközi piacok enyhe negatív hangulata most kevésbé zavarja a magyar tőzsdét, a forint hétfőn reggel még mindig inkább az enyhülés jeleit mutatja, bár a részvénypiacon ebből egyelőre semmi nem látszik.
Fellegi Tamás az IMF-tárgyalásokkal megbízott tárca nélküli miniszter előkészítő megbeszéléseket folytat január 11-én, szerdán Washingtonban. A kormány pénteken tárgyalási mandátumot adott Fellegi Tamásnak, és meghatározták azokat a pontokat, ahonnan a tárgyalásokat meg tudja kezdeni, sőt, ahol külön egyeztetés nélkül megállapodást is köthet.
A BUX 117,37 pontos, 0,72 százalékos csökkenéssel, 16.107,72 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 21,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével gyengültek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.