EUR/HUF (294,50 – 297,00): Alacsony likviditás mellett péntek délutánig 295 és 296 között járt az EUR/HUF árfolyama, majd a gyengére sikerült amerikai NFP számok valamivel 296 fölé vitte a kurzust. A hétfői kereskedés alatt még, kisebb forgalom mellett 297,40-ig gyengült a forint, de a nap végére már 295,50-re korrigált az árfolyam. Ma reggel is ugyanott járunk, ahol péntek délelőtt, erős támasznak bizonyul a 295-ös szint.
Úgy tűnik, hogy az IMF-szerződés esetlegessége, illetve a spanyolok adósság- és munkanélküliségi nehézségei gyengébb szinteken fogják tartani az EUR/HUF árfolyamát. Holnap a hazai inflációs számok lehetnek befolyással az euro/forint árfolyamára. A februári 5,9 százalékos szint alá várja az elemzői konszenzus a márciusi adatot. Egy pozitív adatból akár trendforduló is következhetne, ha az alacsonyabb pénzromlás miatt erősödést mutatna a forint - főleg, ha emellett a nemzetközi hangulat is kedvezővé válna.
EUR/USD (1,3030– 1,3130): Márciusban csupán 120 ezer fővel bővült az Egyesült Államokban a mezőgazdasági szektoron kívüli foglalkoztatottak száma, míg februárban ez a szám, pont a duplája: 240 ezer fő volt. A Fed elnöke a korábbi beszédeiben már utalt arra, hogy nem elégedett a munkaerőpiaci fejleményekkel, de önmagában a pénteki NPF számok valószínűleg nem késztetik a Fed-et a QE3-as program elindításához. Ma délelőtt némi dollárerősödés volt tapasztalható, 1,3130-ról 1,3080-re esett az EUR/USD árfolyama, ezzel az USD/HUF kurzusa 225-ről 226 fölé emelkedett. A spanyol miniszterelnök igyekszik a befektetőket meggyőzni afelől, hogy Spanyolország nem lesz a negyedik pénzügyi mankóra szoruló eurózóna tag.
Mariano Rajoy tegnap az egészségügyi, illetve az oktatási miniszterével tárgyalt több, mint 10 milliárd eurós tárcamegszorításról. Ha ez megvalósul, akkor 2012-re már „csak” 17 milliárd eurót kell találni, illetve megspórolni, amit bérbefagyasztással, kedvezményes adóamnesztiával, gázáremeléssel oldanák meg. 2013-ra hasonló mértékű megszorítás szükséges, aminek a munkaerőpiacra gyakorolt hatása lesz leginkább kérdéses. Elképzelhető az a verzió is, hogy a jelenlegi 23,8 százalékos munkanélküliségi ráta a megszorítások hatására már az év végén 25 százalékosra emelkedjen.
CHF/HUF (244,50 – 248,00): Közel az 1,20-as szinthez, 1,2020-nál, illetve kicsivel alatta őrködik jelenleg az SNB az EUR/CHF árfolyama felett. A Svájci Jegybank várhatóan jobban résen lesz, és tartja magát a korábbi ígéretéhez, és nem engedi, hogy bekövetkezzen a csütörtökihez, illetve a hétfő hajnalihoz hasonló 1,20 alatti üzletkötés. Kicsi a valószínűsége annak, hogy eltörlik az árfolyamküszöböt, lévén hogy sok a kockázatos tényező a világgazdaságban, mostanság főleg a spanyolok miatt. Ugyanakkor az 1,20-as szint emelése sem várható, inkább verbálisan gyengítheti majd az új SNB elnök a frankot, de még ehhez is még néhány hetet várni kell.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.