EUR/HUF (296,50 – 300,00): A kormány a Széll Kálmán terv 505 oldalas második részével igyekszik pótolni a kieső szektoradókat, idén 155 milliárd, jövőre összesen 600 milliárd forintos kiigazítást terveznek. Az egyenlegjavítás forrása döntően bevételnövelésből lesz, kisebb hányada származik majd kiadáscsökkentésből. 2012 második félévétől, illetve 2013-tól, percdíj, illetve sms-adó kerül bevezetésre. 2013-tól érkezik a pénzügyi tranzakciós adó, a használatarányos útdíj, a fővárosi dugódíj és az egységes biztosítási adó. A kérdés, hogy ez a megszorító
csomag képes lesz-e meggyőzni az Európai Bizottságot, illetve az IMFet, hogy az egyszeri tételek kifutásával, az új adók bevezetésével egyensúlyban tud-e maradni a költségvetés, és az államháztartási hiány képes lesz-e alacsony növekedés mellett is csökkenő pályán maradni.
Dél körül kezdődik az Orbán – Barroso találkozó, 45 perc áll a miniszterelnök rendelkezésére, hogy meggyőzze az EB elnökét a konvergenciaprogram tartalmáról, és annak elégséges mivoltáról a kötelezettségszegési eljárások megszüntetéséhez. Szó fog esni a módosított jegybanktörvényről, mely a jegybankelnök fizetésétől eltekintve elvileg egyezik az EU elképzeléseivel. Sikeres találkozó esetén 295-296-ig erősödhet a forint a ma reggeli 298,50-es szintről.
A mai MNB kamatdöntő ülés nem valószínű, hogy meglepetést fog okozni, a kamatszint maradni fog 7 százalékon. A sajtótájékoztatón Simor Úr várhatóan ki fog térni többek között az IMF szerződés, illetve a bizalom visszaszerzés fontosságára. Bizonytalan folytatású EU/IMF tárgyalás esetén tartósabban 300 felett maradhat az EUR/HUF árfolyama.
EUR/USD (1,3120 – 1,3250): Mark Rutte, holland miniszterelnök tegnap már kilátásba helyzete, hogy benyújtja a kormány lemondását, Beatrix királynőnek, mivel nem sikerült a feszes holland költségvetést elfogadtatni. Ma Rutte úr beszédet tart a parlamentben, kérdéses, hogy van-e még visszaút, lehetséges-e a kormánypártoknak az utolsó pillanatban megegyezni. A francia elnökválasztás első fordulójának nyertese, Francois Hollande igyekszik a szélsőjobboldali szavazók széles tömegét arra bírni, hogy rá szavazzanak, amihez EU kritizálás, EU ellenesség szükséges.Ez viszont nem túl biztató a pénzügyi befektetők körében.
Kérdésessé válhat Hollande győzelme esetén a Merkel-Sarkozy kitaposott válságkezelő együttműködésének hogyantovábbja is. Hollande a változás ígéretével kampányol, mely ezen a területen is érzékelhető lehet. Ha nem is feltétlen negatív egy változás, de bizonytalanságot hordoz magában. Ezeknek megfelelően meredeken emelkedtek a holland és a francia kötvényhozamok, és az EUR/USD árfolyama is lefelé vette az irányt, 1,32-ről közel 1,31-ig esett a kurzus. A dollár / forint keresztárfolyam 226-227 között kezdi a napot.
CHF/HUF (246,50 – 250,00): Nincs változás EUR/CHF-ben az elmúlt napokhoz képest: az továbbra is 1,2020 környékén oldalazik a kurzus. A CHF/HUF árfolyam 248 környékén stagnál.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.