HUF (297,50 – 302,00): Tegnap lendületet vett a forint gyengülése az euróval, a cseh koronával és a román lejjel szemben is. Az EUR/HUF 299,40, a RON/HUF 68,30, míg a CZK/HUF ismét meghódította a 12 feletti szintet – utóbbi két devizapárban két és fél havi mélypontra jutott a forint. A zloty esetében nincs komolyabb elmozdulás, a PLN/HUF kurzusa az áprilisi átlag körül, a 71-es érték közelében mozog. A forint gyengülésében a főszerepet a már 5 hónapja tartó IMF-szerződéssel kapcsolatos huzavona játssza.
Míg az IMF tegnapi közleményében bírálta a kormány gazdaságpolitikáját, főleg a végtörlesztés lebonyolítását, addig egy újabb kormánytag, ezúttal Martonyi János, külügyminiszter nyilatkozott arról, hogy voltaképpen a kormány nem is tudja, hogy melyek a hivatalos tárgyalás előfeltételei. (Egy kérdést azért megérne, hogy megtudjuk, mi kell ahhoz, hogy szóba álljanak velünk.) Kedvező gazdasági környezetben csökken, míg tartósan romló nemzetközi hangulatban növekedhet a szerződéskötés esélye. A márciusi inflációs adat eközben megegyezett a várakozásokkal, a februári 5,9 helyett 5,5-re csökkent év/év alapon, de ez nem volt különösebb befolyással az árfolyamra, maradt a kurzus 298-299környékén.
EUR/USD (1,3030 – 1,3130): Ma Németországban, illetve Olaszországban is kötvényaukciókat fognak tartani: az olaszok 11, a németek 5 milliárd euro értékben. Az érdeklődés mértéke, illetve a hozamszint alakulása komolyabb hatással lehet az EUR/USD árfolyamára, ami ma reggel 1,31 felett kezdte a napot, majd dollárerősödéssel folytatta. A spanyoloknál a miniszterelnök ma fogja a törvényhozás képviselőinek előadni az elmúlt 30 év legkomolyabb megszorítását. A húsbavágó megszorításokat komoly viták övezhetik, de nem is a törvénybe iktatással lehet a gond, hanem a gazdasági hatások lesznek kérdésesek, amik majd csak később fognak kiderülni.
Ma este a FED közzéteszi az amerikai gazdaság aktuális állapotáról szóló úgynevezett Bézs Könyvet, ebből talán tisztább képet kaphatunk, hogy valójában hogyan áll a FED a QE3-as mesterséges gazdaságösztönző programhoz. A pontosabb információk ismeretében valószínűleg tovább csökken a likviditásbővítés esélye, ami dollárerősítő hatású lehet. Ha ez bekövetkezik, akkor esélyes lehet a 230 felett USD/HUF árfolyam.
CHF/HUF (247,50 – 252,00): Még mindig rossz dolog devizahitelesnek lenni, és a helyzet nem látszik javulni az árfolyam oldaláról. Az EUR/CHF árfolyama épphogy az 1,20-as érték felett stagnál, míg a frank/forint keresztárfolyam a 250-es szintet közelíti, ami szintén két és fél havi csúcsnak felel meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.