A DJIA-30 index 0,23 százalékkal 13.173 pontra esett, a S&P-500 index 0,02 százalékkal 1.414 pontra emelkedett, a Nasdaq Composite index pedig 0,21 százalékkal 3.074 pontra emelkedett.
Az indexek kezdeti esését a vártnál nagyobb júliusi japán kereskedelmi deficit láttán világszerte megindult tőzsdei visszaesés váltotta ki. Ez okot adott az előző néhány hétben felhalmozott tetemes árfolyamnyereségek lefölözésére is.
A részvényárfolyam indexek a Fed újabb gazdaságösztönző intézkedésekre mutatott hajlandóságának köszönhetően váltottak át nyereségbe a kereskedés végére. A Fed nyíltpiaci bizottsága a FOMC három héttel ezelőtti kamatdöntő ülésének szerdán este közzétett jegyzőkönyvéből a testület újabb gazdaságösztönző program elindítása melletti hajlandósága derül ki.
A DJIA indexben képviselt ágazatok közül a fogyasztói ciklikus, az energiaipari és a pénzügyi részvények erősödtek a legnagyobb mértékben, 0,20-0,30 százalékkal. A technológiai ágazatok részvényei átlagosan egy százalék, a feldolgozóipari részvények összességében fél százalék veszteséget szenvedtek el, de a gépgyártó vállalatok akár másfél százalékot is estek.
A Home Depot 0,6 százalékkal, a Wal Mart 0,3 százalékkal erősödött, a Bank of America 0,5 százalékkal, az American Express 0,4 százalékkal emelkedett, az ExxonMobil 0,3, a Chevron pedig 0,2 százalékkal javult. A Microsoft, az IBM, a Verizon és a Boeing részvények 0,5-0,7 százalékkal gyengültek.
A DJIA index tagjai közül a legnagyobb esést a Hewlett-Packard részvénye szenvedte el, 3,4 százalékot, a tőzsde zárása után esedékes és várhatóan kedvezőtlen eredmény beszámolója miatt.
A S&P-500 index legnagyobb vesztese a Dell volt több mint öt százalékkal az elemzői várakozásokat alulmúló második negyedévi eredmény beszámolója miatt.
Az olaj és az arany ára a gazdaságösztönző lépések reményében emelkedett szerdán. Az amerikai WTI nyersolaj legközelebbi határidős jegyzése a Nymex árutőzsdén hordónként 97,26 dolláron zárt, 42 centtel az előző napi felett. A WTI május 10 óta első alkalommal zárt 97 dollár felett.
Az arany ára május eleje óta első alkalommal emelkedett unciánként 1650 dollár fölé. A Comex határidős árupiacon unciánként 1640,50 dolláron, az előző napinál 2,40 dollárral, 0,2 százalékkal alacsonyabban zárt az arany még a FOMC jegyzőkönyv közzététele előtt, de az elektronikus kereskedelemben az ár később 14,60 dollárral 1655,10 dollárra emelkedett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.