A cenzúra miatt néha napokba telik, amig a kínai bankokról szóló negatív hírek külföldre jutnak. Így történhetett meg, hogy csak kedden vált ismertté, hogy több kínai nagybanknál problémák támadtak. A Weibo hírügynökség azt jelentette, hogy az ICBC pénzintézet ügyfelei vasárnap országszerte képtelenek voltak a bankautomatákból pénzt kivenni.
Az ICBC Kína legnagyobb bankja, 16 ezer fiókja van és 282 ügyfelet szolgál ki. Ám a harmadik legnagyobb kínai banknál, a Bank of China pénzintézetnél és a Bank of Nanjingnál is zavarok támadtak állítólag az átutalási rendszerben. E jelentések hatására kedden az ázsiai tőzsdéken árfolyamzuhanás volt tapasztalható. A CSI 300 részvényindex időnként hat százalékot zuhant és a legmélyebb pontot érte el több mint négy év óta. A CSI a 300 legnagyobb kinai részvényt fogja át, amelyeket a sanghaji vagy a senzeni tőzsdén jegyeznek.
A Die Presse című bécsi lap szerint a befektetők világszerte amiatt aggódnak, hogy egy újabb pénzügyi válság jelei mutatkoznak. És ez a válság Kínában kezdődhet. A Reuters hirügynökség szakértőket idézett, akik szerint Kína ugyanazokat a tüneteket mutatja fel, amelyek az Egyesült Államokban és Európában jelentkeztek, az aktuális pénzügyi válságok előtt: a pénzügyi szektor óriási eladósodása, ingatlanbuborékok képződésének tendenciái és a gazdasági növekedés csökkenése. "A kínai gazdaságnak adósságproblémája van" - hangoztatta Andrew Colquhoun, a Fitch hitelminősitő elemzője.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.