A részvénypiac forgalma 56,2 milliárd forintra emelkedett az előző heti 43,95 milliárd forintról. Ebben nagy szerepe volt az Egis-részvények 16,6 milliárd forintos forgalmának, de a másik gyógyszeripari papír, a Richter kereskedése is megélénkült, 11 milliárd forintot meghaladó adásvétellel a második legnagyobb forgalmú részvény volt a héten, megelőzve a hagyományosan a legnagyobb forgalmú OTP-t, amely 10,7 milliárd forint értékben forgott.
Az Egisre 28 000 forinton tett vételi ajánlatot kedden a társaság jelenleg 51 százalékos francia tulajdonosa, a Servier. Az ajánlati ár 33 százalékkal volt magasabb a papír előző napi, 21 050 forintos záróáránál, az ajánlatot megelőző 180 napos tőzsdei átlagárát pedig 38 százalékkal haladja meg.
Ha a vételi ajánlat sikeres lesz, a főtulajdonos kivezeti az Egis részvényeit a BÉT-ről. A Servier azzal indokolta a lépést, hogy az Egis az egyetlen a vállalatcsoportban, amelynek nem 100 százalékos tulajdonosa, továbbá a csoport egyetlen tőzsdén jegyzett tagvállalata. Ugyanakkor az Egis nem a részvénypiacról finanszírozza működését, így a Servier pénzügyi szempontból nem látja különösebb előnyét a társaság tőzsdei jelenlétének.
Az Egis árfolyama egy hét alatt 29,29 százalékkal, 6230 forinttal 27 500 forintra nőtt.
A Richter-részvények szintén átlag felett, 4,92 százalékkal drágultak, 3840 forinton zárták a hetet. Szakértők ezt azzal magyarázták, hogy mivel a hazai gyógyszercégek jó befektetések, a befektetők az Egis helyett a Richtert választhatják részvényeik átsúlyozásakor.
A Mol árfolyama 2,37 százalékkal 15 860 forintra esett. A társaság árfolyamát negatívan befolyásolta az a pénteki hír, hogy a zágrábi bíróság elrendelte Hernádi Zsoltnak, a cég elnök-vezérigazgatójának vizsgálati fogságba vételét. A Mol jogi szakértője a cég és elnöke elleni fenyegetésnek minősítette a horvát igazságügyi szervek lépését. A Legfőbb Ügyészség közleményben emlékeztetett arra, hogy a 2012 januárjában lezárt magyar ügyészségi nyomozás szerint sem Hernádi Zsolt, sem más magyar állampolgár nem követett el bűncselekményt a Mol-INA vesztegetési ügyben.
Az OTP-részvények a múlt héten 1,66 százalékkal erősödtek, 4356 forintot értek pénteken záráskor.
A Magyar Telekom papírok ára 1,60 százalékkal 307 forintra csökkent.
A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 12,64 százalékkal, 126 ponttal 1124,52 pontra emelkedett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.