A részvénypiac forgalma 25,2 milliárd forint volt a héten, míg az előző héten 29,7 milliárd forint értékben születtek üzletek. Hétfőn a magyar piac nagyon gyenge forgalom mellett enyhén alulteljesítő volt az európai börzékhez képest. A BUX-ot alapvetően az OTP árfolyamának csökkenése húzta nagyobb mértékben lefelé. Szakértők szerint a devizahitelesek megsegítésével kapcsolatos kockázatok még mindig lefelé nyomják a bankpapír árfolyamát.
Kedden a BÉT már jobban követte a nemzetközi mozgásokat. A szíriai feszültség enyhülése megnyugtatta a piacokat, és jelentős emelkedést hozott a tőzsdéken, a BUX is egyszázalékos erősödéssel zárt.
Szerdán tovább javult a nemzetközi hangulat, és ez a magyar piacon is érződött, erősödő forgalom mellett 1,63 százalékkal emelkedett a BÉT részvényindexe. Aznap a Mol volt a piac sztárpapírja, az olajtársaság részvényei erős forgalomban 3,5 százalékkal drágultak arra hírre, hogy a Mol ajánlatot tett a Magnolia Finance Ltd. által kibocsátott, Mol-részvényekre váltható kötvények egy részének megvásárlására, minimálisan 83 százalékos árfolyamon.
Csütörtökön kiderült, hogy a luxembourgi tőzsdén forgó Magnolia kötvényekre egy napig élő ajánlatra nem érkezett megfelelő árfolyamon felajánlás a kötvénytulajdonosok részéről, így a Mol nevében ajánlatot tevő Emona Investment Kft. végül nem vásárolt meg egyetlen kötvényt sem. A Mol árfolyamát előző nap a vételi ajánlat hírére dráguló kötvények hajtották fel, de miután a tranzakció nem jön létre, így ezt "kiárazták" a befektetők. A 2,4 százalékkal gyengülő Mol így csütörtökön lefelé húzta az indexet, amely fél százalékos csökkenéssel zárt.
Pénteken mérsékelten emelkedett a BUX, a vezető papírok közül egyedül az Egis drágult az átlagnál jobban arra a bejelentésre, hogy a gyógyszergyártó biohasonló termékének forgalmazását jóváhagyta az Európai Bizottság.
A piacok jövő heti hangulatát elsősorban az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed ülése befolyásolhatja. A piaci szereplők arra számítanak, hogy a Fed bejelenti a gazdaságösztönző célú eszközvásárlások jelenleg havi 85 milliárd dolláros összegének a csökkentését. Az elemzők átlagosan 10-15 milliárdos mérséklést várnak.
A vezető részvények közül az OTP a héten 2,17 százalékkal drágult, 4331 forinton zárta a hetet. A Mol árfolyama 1,3 százalékkal 16400 forintra emelkedett. A Magyar Telekom részvények ára 1,27 százalékkal 319 forintra nőtt. A Richter heti záróára 3705 forint lett, ez 1,23 százalékkal több, mint az előző heti. Az Egis 3,17 százalékos gyengüléssel, 20 600 forinton fejezte be a hetet. A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 1,22 százalékkal, 12,32 ponttal 997,35 pontra esett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.