Az Ausztriában és Kelet-Közép-Európában piacvezető biztosító a díjbevételek csökkenését három tényezőre vezette vissza. Az egyik a lengyelországi rövid távú egyszeri díjas életbiztosítások szándékos visszafogása volt, a másik az autós biztosítási piac csökkenése Olaszországban, a harmadik pedig a devizaárfolyam-hatás, ez főleg Csehországot érintette. Ezeknek a hatásoknak a kiszűrésével stabil 2,8 százalékos működési szintű díjbevétel-növekedés lett volna.
A csoport szintű díjbevétel alakulása a 2013-as pénzügyi év kihívásait tükrözi – mondta Peter Hagen, a VIG vezérigazgatója. A megtérülést szem előtt tartva a cég folyamatosan csökkentette az üzletek volumenét az alacsony megtérülésű szegmensekben Lengyelországban és Romániában. Eközben viszont a többi piacon a csoport díjbevétele meghaladta az egymilliárd eurót. A stratégiai szintű akvizíciók pedig a vezérigazgató szerint megszilárdították a VIG piaci helyzetét Magyarországon és Lengyelországban.
Ausztriában a VIG biztosítói összesen 4,1 milliárd euró díjbevételt értek el, ezzel piacvezetőnek számítanak. A nem élet területen a casco díjbevételek 6 százalékkal nőttek, ennek ellenére a teljes díjbevétel 1,3 százalékkal esett, mivel az egyik biztosító olaszországi autós üzletága visszaesett. Az életbiztosítási területen a zsugorodó osztrák piacon 1,7 százalékos díjbevétel-növekedést ért el a cég.
Magyarországról külön nem írnak a cég közleményében. A hazánkban az Union és Erste Biztosítók révén már évek óta jelenlévő VIG nemrég vásárolta meg az Axát. A Mabisz adatai szerint az Union tavaly 33,9, az Erste Biztosító 15,8 milliárd forintos díjbevételt ért el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.