Döntő többségében a viharos szél által megrongált tetőkön bejutó csapadékvíz és villámcsapások okozta túlfeszültség miatt érkeztek bejelentések. Az eddigi bejelentések becsült kárösszértéke több mint 10 millió forint.
Az erős északi szélben a Balaton kilépett a medréből, a déli parton körülbelül 500 ingatlant kellett homokzsákokkal védeni, nehogy betörjön a víz, ami kerteket, játszótereket árasztott el. A tűzoltókat az esetek többségében kidőlt fák és leszakadt faágak eltávolításához riasztották.
Öt esetben légvezetékek károsodtak, két esetben vasúti felsővezetéket szakított le a vihar, vasúti pályát, épületeket és személyautókat is megrongáltak a kidőlt fák. Öt megyében 12 településen volt átmenetileg áramszünet.
Eközben a Groupama Garancia Biztosítóhoz egy nap alatt összesen 1117 kárbejelentés érkezett. A május első felére jellemző szeszélyes időjárási viszontagságok az ország szinte valamennyi régióját érintették. Ezt igazolja az is, hogy a biztosítótársaság május 5. és május 15. között több mint 8000 kárbejelentést fogadott, melyek várható kárösszege meghaladja a 285 millió forintot.
Az elmúlt 11 nap alatt a biztosítóhoz a legtöbb kárbejelentés Budapestről (1088 darab) és Szabolcs- Szatmár Bereg megyéből (1000 darab) érkezett.
A kárbejelentések típusát vizsgálva idén a legtöbbször, összesen 3005 alkalommal villámcsapással, 996 alkalommal vezetékes kárral, míg 834 alkalommal üvegtörés és repedéssel kapcsolatban érkeztek bejelentések. A veszélynemek között igen sokszor, pontosan 583 alakalommal jeleztek felhőszakadás, illetve 304 alaklommal jégverés okozta károkat is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.