A lakásbiztosítási piac teljes díjbevétele tavaly 105 milliárd forint volt, és a biztosítók összesen több mint 700 ezer esetben fizettek kártérítést az ügyfeleknek. Ez azt jelenti, hogy csaknem minden negyedik szerződő kapott valamilyen kifizetést, hiszen az idei első negyedév végén 2,985 millió lakásbiztosítási szerződés volt életben. Balla elmondta: az elmúlt bő négy évben 93 ezer lakásbiztosítás tűnt el a piacról, és ez a tendencia az idén is folytatódni látszik, hiszen 2014 első negyedévének végén is 3 ezerrel kevesebb lakásbiztosítást tartottak nyilván, mint egy évvel korábban.
Ez a szakember szerint azért lehet veszélyes, mert az ingatlanokban hatalmas károk keletkezhetnek. A biztosítók 2010 eleje óta csaknem 31 ezer tűzkárral kapcsolatos kárbejelentést kaptak, és ezekre csaknem 25 milliárd forint kártérítést fizettek. Egy átlagos tűzeset tehát 800-900 ezer forintnyi kárt okoz az ingatlanokban. Ennél kisebb károkat okoznak az ingatlanokban, de lényegesen gyakrabban előfordulnak a villámcsapások. 2010 eleje óta 106 ezer villámcsapás okozta közvetlen, és 108 ezer villámcsapás másodlagos hatása miatt bekövetkezett kár miatt fizettek a biztosítók összesen 17 milliárd forintot. Az elektronikus szerkezetekre különösen veszélyesek a villámok, de a készülékeket nagyrészt meg lehet védeni azzal, ha kihúzzák a konnektorból. Ez persze nem mindig lehetséges, a biztosítók azonban ebben az esetben is fizetnek kártérítést. Egy időben az Aegon csak akkor fizetett kártérítést, ha túlfeszültség elleni védelemmel látták el a készülékeket, ezt a pontot azonban Balla szerint azóta már kivették a szerződéseikből.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.