A törvénytervezetet Szűcs Lajos (Fidesz) albizottsági elnök terjesztette elő, aki felidézte, hogy az albizottság nem terjeszthet be törvényjavaslatot, csak annak tagjai, ezért szerepel a tervezet végén valamennyi albizottsági tag neve.
Szelényi Zsuzsanna (független) azt kifogásolta, hogy a törvénytervezetet csak az ülés elején kapták kézhez. Ehhez csatlakozott Schmuck Erzsébet (LMP) és Szakács László (MSZP) is, kiemelve azt, hogy nem tudták a szöveget a szakértőikkel megtárgyalni.
Hegedűs Lorántné (Jobbik) pedig azt kifogásolta, hogy az érintett hitelszerződések csak kis szeletei a botránynak, ezért a probléma szélesebb körben való vizsgálatát javasolta. Szakács László ehhez annyit tett hozzá, hogy a banktitok alól feloldani kívánt szerződés a Quaestor által a győri ETO stadion felépítéséhez felvett 17 milliárd forintos hitelről szól.
Javasolta, hogy a minisztériumok és az önkormányzatok által kötött valamennyi Quaestor-szerződést ismerhesse meg az albizottság.
Schmuck Erzsébet azt vetette fel, hogy a parlament előtt van jelenleg is egy MFB törvény módosítás, amelyet a kormány terjesztett be. Miért kell új törvényjavaslatot készíteni, ha az albizottság ehhez módosító javaslatként is benyújthatja az elnök által készített tervezetet, illetve annak a konszenzusos változatát - tette fel a kérdést.
Szelényi Zsuzsanna elfogadhatatlannak tartotta az elnök tervezetét, ezért jelezte, hogy azt nem írják alá. Szerint az egész albizottság csak alibinek kell a kormánynak. Ezért felsorolta, hogy - a legfőbb ügyésztől a számvevőszék elnökén át, a jegybank elnökéig - kiket javasol meghívni a bizottság elé.
Szűcs Lajos ehhez annyit tett hozzá, hogy ebben az ügyben a legfőbb ügyészt már interpellálták és válaszolt is a feltett kérdésekre.
MTI-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.