Legfeljebb néhány száz ügyfél kérhette a körülbelül 450 ezer devizahiteles közül a forintosítás mellőzését a bankok beszámolója szerint. Az érintetteknek az elszámolás kézhezvétele után 30 napjuk volt arra, hogy jelezzék a hitelintézetnek vagy pénzügyi vállalkozásnak, ha inkább devizahitelesek maradnának.
Azok élhettek ezzel a lehetőséggel, akiknek várhatóan 2020 vége előtt lejár a kölcsönük, vagy devizában is van rendszeres, a törlesztőrészletet meghaladó jövedelmük. Azok is kérhették a forintosítás mellőzését, akik megfelelnek a január óta érvényes hitel/fedezetre és jövedelem-arányos törlesztőrészletre vonatkozó szabályoknak, amelyek a devizahiteleknél sokkal szigorúbbak, mint a forint kölcsönöknél.
A devizaárfolyamok alakulása láttán egyébként megéri a forintnál maradni, hiszen mindhárom deviza – svájci frank, euró és jen – árfolyama, amelyben a lakosság hiteleket vett fel, magasabb a forintosításnál alkalmazottnál. Bár ez alapján rosszul jár, aki marad a devizahitelnél, az UniCreditnél mégis akadt húsz olyan devizahiteles, aki a forintosítás mellőzését választotta, ezek háromnegyede euróhiteles volt, a többiek svájci frankosok. A CIB-nél tíz frankhiteles és nyolc euróhiteles akart devizahiteles maradni, az Axa Banknál egy kézen meg tudják számolni a kérelmezőket. A Budapest Bank és az OTP pontos számot nem közölt, de elenyésző számú ügyfelük akart csak devizahiteles maradni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.