Az idei első fél év természeti katasztrófái közül a legsúlyosabbak a nepáli földrengés és az Indiát és Pakisztánt sújtó hőség voltak: 12 ezer ember esett halálos áldozatául e két katasztrófának, összesen pedig 16 ezren vesztették életüket súlyos időjárási eseményekben és földrengések következtében az első hat hónapban – derül ki a Munich Re jelentéséből, amelyet a Biztosítási Szemle idézett a honlapján. Ez azt jelenti, hogy június végéig sokkal többen vesztették életüket természeti katasztrófák miatt, mint egy évvel korábban, amikor összesen 2800 halálos áldozatról számoltak be: ám az elmúlt 30 év 27 ezres átlagánál kisebb volt a halálos áldozatok száma. A gazdasági károk és a biztosítói károk nagysága szintén alacsonyabb volt a 30 éves átlagoknál. Az összes veszteség 35 milliárd dollárt tett ki, szemben a 64 milliárd dolláros átlaggal, a biztosítók kára 12 milliárd dollár volt, szemben a 15 milliárd dolláros átlaggal.
Április 25-én egy 7,8 erősségű földrengés rázta meg Nepált, illetve a fővárost, Katmandut. Összesen 8850 ember vesztette életét, számos kulturális örökség elpusztult. Ez volt tehát a legsúlyosabb természeti katasztrófa az idei első fél évben, nemcsak a halálos áldozatok száma, de a gazdasági károk alapján is. Utóbbi összesen 4,5 milliárd dollárt ért el, ebből 140 millió dollár érintette a biztosítókat. A gazdasági károk nagysága Nepál éves bruttó hazai termékének negyedét tette ki.
A biztosítási ágazat szempontjából a legsúlyosabb természeti katasztrófát viszont az USA északkeleti részét és Kanadát érintő téli viharok jelentették. Ezek összesen 2,4 milliárd dollár gazdasági és 1,8 milliárd dollár biztosítói kárt okoztak. Európa legköltségesebb természeti katasztrófája a Niklas téli vihar volt, amely március végén számos közép-európai országon végigsöpört, nemritkán 200 km/óra sebességgel. Számos épület és jármű megrongálódott. Az összes kár értéke 1,3 milliárd euró volt, ebből 900 millió volt biztosított. Általánosságban elmondható, hogy a téli szezon a 13 viharral viszonylag aktív időszak volt, összehasonlítva a hosszú távú, 4,6-es átlaggal. Áprilisban Délkelet-Ausztráliában is súlyos esőzések voltak, teljes házakat mosott el az árhullám, a Carnival Spirit luxushajó két napig vesztegelt a partoknál, tízméteres hullámok között, mielőtt kiköthetett Sydney-ben. Az összes gazdasági kár 1,15 milliárd dollárt ért el, ebből 630 millió volt biztosított.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.