A BÉT négy vezető részvényének árfolyamkilátásai jelenleg nem egységesek. A Mol és a Magyar Telekom esetében a kép pozitív, míg az OTP és a Richter esetében inkább további csökkenés következhet.
Az elmúlt tíz kereskedési napban a BUX 24 055 pontnál újabb lokális csúcsot ért el, a folyamat során betöltve a 22 492–23 565 pont közötti rést. A vezető részvények árfolyammozgását összesítő index ezt követően csökkenni kezdett.
Az eddigiek alapján a következőkre számíthatunk: a jegyzés jelenleg is azt a trendvonalat teszteli vissza, amely alól néhány nappal ezelőtt lépett ki. Ez a trendvonal egyébként egy emelkedő ék felső szélét is jelenti, és miután az ilyen alakzatok területét a kurzus a tapasztalat szerint lefelé hagyja el, ezért a jelenlegi visszatesztelés eredménye meglehetősen fontos a továbbiakra nézve. Ha a tesztelés sikeres, azaz a jegyzés a trendvonal felett képes maradni, akkor további emelkedés következhet.
Az emelkedés első akadálya a legutóbbi helyi maximum lehet, ezt pedig a 24 388-as, majd a 24 531-es lehetséges ellenállás követi. Az emelkedés során 23 257–23 308 pont között rés maradt, amely rés alsó széle az első lehetséges akadály a fentebb említett trendvonal (23 480 pont) lefelé történő átlépése után. Ezt követően a csökkenés 23 041-nél akadhat el, majd az aktuális, szeptember 29-én indult trendvonal esetleges letörése következhet 22 881 pont közelében. Figyelembe véve az eladási jelzéseket generáló indikátorainkat, inkább a további csökkenés mellett tennénk le a voksot.
A Mol részvényeinek grafikonja esetében a helyzet viszonylag egyszerűnek mondható. Mintán az árfolyam továbbra is a szeptember 29-től induló emelkedő trendcsatornában mozog, és a 13 420 forint közelében lévő támasznál viszonylag erős bázist épített, további emelkedésre számítunk. A emelkedés első korlátja az október 26. és november 3. közötti csökkenés 161,8 százalékos Fibonacci-korrekciós szintje 13 900 forintnál, amit a 14 235–14 200 között hagyott rés felső széle – egyben az április 28-tól indítható csökkenő trend vonala –, majd az előbb említett korrekciós szintek közül a 261,8 százalékos követnek 14 667 forintnál.
Az OTP Bank részvényeinek kurzusa kísérletet tett a legutóbbi lokális maximum szintjének átlépésére, azonban ez csak igen rövid időre sikerült, és a jegyzés ismét „délnek” vette útját. A jegyzés „fej és vállak” formáció kialakulásával fordulhat (a bal váll és a fej már kiépült), amely alapján a célárfolyam (5581 forint) teljesülése esetén a kurzus ismét a korábbi cikkekben már leírt háromszög területén belülre kerül. Lefelé haladva az árfolyam esése elsőnek a 5918 forint közelében húzódó támasznál akadhat el. Ezt a nyakvonal követi. A nyakvonal átlépése után a háromszöget határoló egyik elem, a csökkenő trendvonal újabb tesztelése és várhatóan lefelé átlépése következik. Jelenleg ezt a forgatókönyvet akkor vizsgálnánk csak felül, ha a jegyzés a legutóbbi lokális maximum (6180 forint) feletti zárásokat produkálna.
A Richter Gedeon részvényeinek árfolyama, miután elérte, illetve kissé meghaladta a lényegében az év eleje óta tartó emelkedő trendcsatornájának felső szélét, december 1-jén ismét „délnek” fordult. A jelenlegi helyzet alapján arra számítunk, hogy a kurzus hosszabb és rövidebb távú emelkedő trendcsatornáinak felső szélét lefelé átlépve tovább korrigál. A legpozitívabb az lenne, ha a jegyzés csökkenése a szeptember 9. óta tartó emelkedő trend vonalánál akadna el. Így ugyanis újabb emelkedés indulhatna, mivel a trend nem törik meg.
Ha viszont mégis megtörik, akkor a további csökkenés a 5056–4695 forint közötti árfolyamsáv támaszokkal viszonylag sűrűn szabdalt szakaszán belül akadhat el (sorrendben 5056, 4950, 4880, 4780, 4965). Ezt a forgatókönyvet akkor vizsgálnánk felül, ha a jegyzés a legutóbbi maximumértéke (5647 forint) feletti zárásokat produkálna.
A Magyar Telekom árfolyamának jegyzése továbbra is emelkedő trendben halad, így elsődlegesen emelkedésre számítunk továbbiakban is. A folyamat során a következő lépés a 415 forintos ellenállási szint átlépése, ami ismét a 425 forintos csúcsokig nyit kaput. Negatív fordulatot az aktuális trend letörése hozna, amit 410 forint alatti zárások jeleznek. Ekkor a jegyzés 401 forint, illetve onnan 395 forint közelébe korrigálhat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.