Hatvanmillió dolláros gesztust tett a Wells Fargo igazgatósága az óriásbank elnök-vezérigazgatójának csütörtöki szenátusi bizottsági meghallgatása előtt. Az utóbbi öt évben kétmillió kamu bankszámla megnyitásával az ügyfeleket megkárosító, a dolgozóknak viszont bónusz érő gyakorlat lelepleződése kapcsán John Stumpf eddig mosta a kezeit: elnézést kért ugyan, de egyetlen centet sem volt hajlandó visszatéríteni a felvett prémiumából. A botrány és a közfelháborodás nyomására a bank igazgatósága elfogadta Stumpf felajánlását, miszerint lemond 41 millió dollár értékű, neki szerződés szerint járó részvénypakettjéről és a vizsgálatok lezárultáig nem veszi fel a fizetését.
A csalássorozat operatív végrehajtásáért felelős igazgató, a nyugdíjba vonulását már korábban bejelentő Carrie Tolstedt 19 millió dollárját hagyja veszni, igaz 78 milliónyi megmarad a 27 év szolgálat alatt felhalmozott részvénypakettjéből. A 2016-ra szóló prémiumukat is bent hagyják a bankban. Hasonló mértékű bónuszmegvonásra a 2008-as válság óta nem volt példa.
Stumpf hirtelen pálfordulását a Bloombergnek nyilatkozó szakértők azzal magyarázzák, hogy a 35 éve a Wells Fargót szolgáló bankár két kézzel ragaszkodik a székéhez, noha maradása amiatt is kérdéses, hogy ő felel az intézmény kultúrájáért, s ha tudott a trükközésről akkor azért, ha nem, akkor épp amiatt kellene távoznia. Kirúgása egyébként csaknem 200 millió dollárjába kerülne a banknak, azaz már 41 millióval kevesebbe. A személyi felelősség feltárására a független igazgatósági tagokból és külső jogi szakértőkből álló bizottságot hoztak létre. A bank korábban 5300 dolgozóját rúgta ki a trükközés visszautasítása vagy a kvóták nem teljesítése miatt, s az ügy kapcsán eddig 185 millió dollárt fizetett bírságként.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.