Bugár Csaba tájékoztatása szerint olyan 40 év alatti, aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező egyetemisták, főiskolások pályázhatnak, akiknek hatályos diákhitel-szerződésük van. A jelentkezés feltétele egyebek mellett az is, hogy a hallgatónak legyen már legalább két lezárt féléve. A nyelvvizsga, a kutatói munka, a közéleti tevékenység és a sporteredmény pluszpontokat hozhat.
Január végéig több mint 380 ezer fiatal élt a Diákhitel lehetőségével, kamata mostanra a legalacsonyabbra csökkent. A képzés költségek finanszírozására szánt Diákhitel2-őt minden elsőéves hallgató felveszi, a szabad felhasználású Diákhitel1-et pedig harmincezren kapják, ez a kölcsönforma főként a debreceni, a szegedi és a pécsi egyetem hallgatói között kapós.
A Diákhitel Központ adatai szerint az észak-magyarországi, azaz a Borsod-Abaúj-Zemplén és a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei, valamint a Csongrád megyei lakóhellyel rendelkező diákok között hagyományosan magasabb a hitelfelvételi hajlandóság, ezekben a régiókban a szülők kevésbé tudják támogatni gyermekük tanulását. Ezzel szemben legkevésbé a nyugat-magyarországiak, azaz Győr- Moson-Sopron, Zala, Vas megyéből származó diákok vágnak bele a kölcsönbe. A Diákhitel visszafizetése független attól, hogy az ügyfél rendelkezik-e munkaviszonnyal, hiszen a hallgatói jogviszony megszűnését követő negyedik hónapban kell elkezdeni a törlesztést, de legkésőbb a negyvenéves kor betöltésekor.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.