Hancock azzal indokolta távozását, hogy nem érezte maga mögött a részvényesek őszinte és feltétlen támogatását, s maradásával kárt okozna a befektetőknek és a cég dolgozóinak.
Így látta ezt Carl Icahn és John Paulson, a két aktivista nagybefektető, akik pár éve bevásárolták magukat a világ egyik legnagyobb biztosítótársaságába, majd módszeresen megpróbálták ráerőltetni akaratukat a menedzsmentre. Ez konfliktusokat eredményezett, így nem is csoda, hogy a piac Hancock félreállását 1,7 százalékos árfolyam-emelkedéssel honorálta.
Icahn Twitter-üzenetben örvendezett Hancock távozása hallatán, a vezér azonban addig még marad, amíg meg nem találják utódját, aki új, növekedési és értékteremtő pályára állítja a pénzügyi világválság egyik legnagyobb áldozatát, amelyet 182 milliárd dolláros kormányzati tőkeinjekcióval mentettek meg az összeomlástól.
A cég, amely 2005 óta a hatodik vezérigazgatóját fogyasztja, a válság után radikális karcsúsításokba kezdett, gyakorlatilag lebontotta a Maurice „Hank” Greenberg irányítása alatt sorozatos akvizíciókkal globális monstrummá hízott AIG-t. Az már Hancocknak köszönhető, hogy az AIG az utolsó centig visszafizette az állami támogatást.
Az AIG-be betársuló, majd az igazgatóságba bekerülő Icahn–Paulson páros a cég további karcsúsítását és feldarabolását szorgalmazta a részvényesi érték növelésére és a könnyebb menedzselhetőségre hivatkozva. Ez a feladat már Hancock utódjára vár.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.