Az elmúlt évben megugrott a lakossági és végre nőtt a vállalati hitelezés. Tényleg túl vagyunk a hét szűk esztendőn?
A legnehezebb években sem felejtettük el soha, hogy a válság egyik arca az új lehetőségekre néz. De azért, hogy az új ciklus a gazdaságnak és így a bankrendszernek is tartós bővülést hozzon, sokat kell tenni. Az mindenesetre biztosnak látszik, hogy az uniós ingyenpénzek szerepe csökkenni, a bankrendszeré pedig növekedni fog, és várjuk, valamint elősegítjük, hogy a fogyasztás után a beruházások is erőteljesebben beinduljanak.
A Magyar Nemzeti Bank szerint túlbankosodott Magyarország. Lesz konszolidációs hullám?
Az a tapasztalatom, hogy a nagy nemzetközi bankházak közül a legtöbben sokszor komoly veszteségeket is lenyeltek, de nem adták fel magyarországi jelenlétüket, mára pedig helyi vállalataik visszatértek a piros vonal fölé. Úgy hiszem, a magyar tulajdonú bankok is sokkal inkább saját fejlődésükben, semmint összeolvadásokban gondolkoznak. Mindemellett egy-egy szereplőre vonatkozóan el tudok képzelni változást, hisz a hazai piacon az amúgy is erős versenyt a sok szereplő csak tovább fokozza.
Választási év közeleg, s ilyenkor „hálás” dolog a bankokat, bankárokat pellengérre állítani. Nem tartanak ettől?
A testületi ülésünkön felszólaló Hornung Ágnes, a Nemzetgazdasági Minisztériumot képviselő államtitkár asszony is hangsúlyozta, hogy az erőteljes gazdasági tervek megvalósításához erős, egészséges bankrendszerre van szüksége az országnak. Pár nappal ezelőtti találkozásunk alkalmával pedig a miniszterelnök úr egyértelműen jelezte, hogy a nyugodt együttműködésben érdekelt. Magyarán: nem számítok a jövőben a hatásait tekintve végiggondolatlan, az alapos szakmai egyeztetéseket elhagyó, „kreatív” ötletekre, intézkedésekre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.