A Baker Hughes (BH) részvényesei áldásukat adták a General Electric (GE) olajipari üzletágával, a GE Oil & Gas-zal történő egyesülésre, és az ügylet hétfőn hivatalossá is vált. Az „új” cég a nagy múltú Baker Hughes nevet viszi tovább, de eligazításképpen, zárójelesen azért a GE nevét is hozzábiggyesztik a tőzsdei rövidítésben.
A fúzió után a cég részvényeivel szerdán indul meg a kereskedés New Yorkban BHGE jelzés alatt. A létrejövő új vállalatban a GE-nek 62,5, a BH-nak 37,5 százaléka lesz, ez utóbbi részvényesei egyszeri, részvényenkénti 17,5 dolláros osztalékot kapnak. Az arányok az ügyvezetők számában is hasonlók lesznek, míg a cég irányítását a GE Oil & Gas elnök-vezérigazgatója, Lorenzo Simonelli veszi magához – írja a Reuters.
A két cég együttes létszáma 70 ezer főre, forgalma pedig évi 23 milliárd dollárra tehető, ezzel a Schlumberger mögött a második helyre futottak be, maguk mögé utasítva a Halliburtont. Azt a céget egyébként, amellyel tavaly a BH fúzióra lépett volna, de akkor az amerikai hatóságok ezt a versenykorlátozó hatásokra való hivatkozással megtorpedózták. Most viszont nem emeltek kifogásokat.
Az olaj- és gázkutatáshoz és -kitermeléshez fűződő berendezések gyártásával, üzemeltetésével és a szektor teljes körű kiszolgálásával foglalkozó vállalat ezután már 120 országban lesz jelen, székhelye pedig Londonban és Houstonban lesz. Amikor tavaly ősszel a fúziót elővezették, még 60 dolláros stabil olajárral számoltak 2017-re, s bár most úgy tűnik, hogy még az 50-es átlag sem lesz meg, a cégvezetők optimizmusa töretlen. Úgy látják, hogy a fúzióval elérhető szinergiahatásokat kihasználva, szolgáltatási áraikban igazodni tudnak az alacsonyabb árszintekhez is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.