BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ennyit költenek élelmiszerre a magyar egyetemisták

Otthonról hozott ételekkel próbálnak meg spórolni kiadásaikon az egyetemisták, de így is közel egymillió forintot költenek élelmiszerre évente. Életbiztosítással mindössze a szülők 2 százaléka igyekszik takarékoskodni gyermekük egyetemi éveire.

Húsleves, rántott hús, csirkepörkölt és fasírt – ez a négy legnépszerűbb étel az anyukák körében, akik egyetemista gyermeküknek csomagolnak útravalót. Így jól lehet spórolni, hiszen egy év alatt közel egymillió forintot költ élelmiszerre egy átlagos magyar egyetemi hallgató.

– írja a CIG Pannónia Életbiztosító közleményében. Vannak előrelátók, akik időben belevágnak, hogy félretegyenek gyermekeik, unokáik tanulmányaira, aminek egyik eszköze az életbiztosítás. A CIG Pannónia saját adatai szerint a szülők gyermekük 6 éves korában kötik meg a biztosítást és kezdenek el az egyetemi évekre megtakarítani, átlagosan évente 172 ezer forintot félre téve a gyereknek.

A felsőoktatási tanulmányok és az azzal párhuzamosan megkezdett önálló élet jelentősen megterhelik mind a hallgatók, mind a családjaik pénztárcáját. Különösen igaz ez azokra, akik otthonuktól távol folytatják tanulmányaikat. Ők azok, akik legfeljebb hétvégente élvezhetik a mamahotelek által biztosított kényelmet.

Forrás: CIG Pannónia Életbiztosító

Élelmiszerekre a CIG Pannónia Életbiztosító 2016-os adatai szerint egy hallgató egy év alatt átlagosan közel egymillió forintot költ, amely összes költségeinek mintegy negyedét teszi ki. Sokan ezen a tételen próbálnak spórolni. Amellett, hogy igyekeznek olcsón étkezni, a hétvégére hazajáró diákok a következő hétre elegendő, előre főzött ételekkel megpakolt táskákkal térnek vissza kollégiumi szobájukba vagy albérletükbe.

A CIG Pannónia Életbiztosító által megkérdezett hallgatók válaszai alapján a legjellemzőbb „anyu főztje” ételek közé tartozik a húsleves, a rántott hús, a csirkepörkölt, és a fasírt. Elmondásuk szerint mindez nem csak kiadásaikat, hanem az olykor előtörő honvágyukat is csökkenti.

A CIG Pannónia egy korábbi, egyetemisták körében végzett kutatása rávilágított: a diákok csupán 2 százalékának szülei tesznek, vagy tettek félre pénzt azzal a szándékkal, hogy a későbbiekben gyermekük életkezdését támogassák. Ők átlagosan 171 800 forintot tesznek évente félre, amely már elegendő arra, hogy a gyermek gondtalanul indulhasson neki a diplomaszerzésnek.

Az időben elkezdett, kifejezetten az egyetemi évekre szánt előtakarékossággal elkerülhető, hogy a családnak túlzott anyagi terhet jelentsen a gyermek diplomaszerzése, vagy hogy a családban bekövetkezett esetleges tragédia miatt már ne tudják anyagilag támogatni – emelte ki a CIG közleménye.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.