A UBS a Föld 12 nagyvárosát vette gorcső alá az általuk létrehozott International Pension Gap Indexe alapján, amely segítségével azt próbálták kideríteni, hogy az emberek hol élvezhetik ki a legjobban a nyugdíjas éveiket – írja a Portfolio.
A bank tanulmánya azt gyorsan leszögezte, hogy egy fillér félretett pénz nélkül a nagyvárosokban esélyünk sincs, azonban persze azért nagyok a különbségek az egyes lokációk között:
A UBS arra jutott, hogy a svájci kétoszlopos nyugdíjrendszernek köszönhetően a zürichi Jane-nek csak a fizetése 11 százalékát kell félretennie, hogy megőrizze az addig megszokott életszínvonalát, azonban Svájcban a várható életkor 90 év, így Jane-nek 27 évet kell finanszíroznia, amely a leghosszabb idő Európában.
A lista másik végén álló tajpej-i Jane már korántsem ússza meg ilyen könnyen, ugyanis a meglehetősen elmaradott közigazgatási rendszer következtében amennyiben valaki 60 éves korában akar nyugdíjba vonulni Tajvan fővárosában, akkor legalább a fizetésének a 157 százalékát félre kellett volna raknia, hogy komfortosan éljen a hátramaradt években.
Jane máshol, így például Londonban 47, míg New Yorkban 49 százalékát kellene félrerakni a fizetésének, ahol egyébként a várható átlagélekor 83 év.
Íme a 12 város, ahol az UBS Pension Gap Indexe alapján a legjobb, illetve a legrosszabb nyugdíjba vonulni:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.