A tőkepiac akkor tud jól működni, ha hatékony, és ha társadalmilag elfogadott, a reálgazdaság szereplői tudják, hogy az ő javukat szolgálja – mondta a szakember. Magyarországon a pénzügyi kockázatvállalási hajlandóság alacsony, a részvénykitettség a pénzügyi vagyonon belül alacsony: mindössze 1,2 százalékos.
Forradalmi változásra nem lehet számítani, de a vagyonok növekedésével a kockázatvállalási hajlandóság is fokozódhat.
Azt is reméli a szakember, hogy a jelenlegi banki finanszírozást egyre gyakrabban váltja fel a tőkepiaci finanszírozás. Az 1990-as években alapított családi vállalatoknál felmerülhet a generációváltás kérdése, ha a következő generáció nem akarja átvenni a céget, a tőkepiacnak fontos szerepe lehet a váltásban.
Az egyik megoldás lehet a kkv-piacok megteremtése, amire számos nemzetközi példa is van Lengyelországban, Nagy-Britanniában és a skandináv országokban.
Viszonylag kis cégek is jelen vannak a piacon, nekik is reális alternatíva lehet a tőkepiaci megjelenés. Magyarországon is elindult formálisan az Xtend piac, remélik, hamarosan elindulnak rajta a cégek is, amelyeknél a tőzsde mentori programja részben fedezi a tőzsdére lépés költségeit is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.