A sanghaji tőzsde fő mutatója, a Shanghai Composite (SSEC) 1,47 százalékkal, 3071,54 pontra, az ötven legnagyobb forgalmú, leglikvidebb és legnagyobb kapitalizációjú papírjainak teljesítményét tükröző SSE 50-es index pedig 1,31 százalékkal, 2647,38 pontra esett.
A sencseni börze fő mutatója, a Shenzhen Component Index 1,79 százalékkal, 10 408,91 pontra, a Sanghajban és Sencsenben jegyzett 300 legnagyobb társaság CSI-300-as indexe pedig 1,34 százalékkal, 3760,85 pontra süllyedt.
Az elmúlt egy hét leforgása alatt a CSI-300-as mutató 2,9 százalékkal, a SSEC pedig 2,8 százalékkal csökkent.
A befektetők körében az óvatosság kereskedett felül a világ két legnagyobb gazdasága között feszülő kereskedelmi ellentétek fokozódása miatt. A viszály legutóbbi fejleményeként a ZTE kínai mobil távközlési vállalat pénteken elfogadhatatlannak és tisztességtelennek minősítette a rá kivetett amerikai szankciókat, és azt ígérte, hogy minden törvényes eszközt bevet érdekeinek megvédésére.
A washingtoni kereskedelmi minisztérium a hét közepén hét évre megtiltotta amerikai cégeknek, hogy alkatrészeket és szoftvereket szállítsanak a sencseni székhelyű vállalatnak, mondván, hogy az nem tartotta be az iráni embargó megsértése miatt ellene indított büntetőeljárás lezárása fejében létrejött megállapodást.
A ZTE leszögezte, hogy a büntetés nemcsak az ő fejlődését és jövőjét sodorja veszélybe, hanem károkat okozhat minden partnerének, ideértve egy sor amerikai vállalatot.
A két ország hetek óta azzal fenyegeti egymást, hogy pótlólagos vámot vet ki számtalan árura, amelyek éves forgalma dollár tízmilliárdokkal mérhető. Az amerikai pénzügyminisztérium pedig csütörtökön jelezte, keresi a módját annak, hogy miként tudná korlátozni az Egyesült Államok kényes vállalatait és területeit célzó kínai befektetéseket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.