A jelentős javulás nemcsak a Donald Trump elnök által már a választási kampány időszakában megígért, majd decemberben a kongresszusban megszavazott vállalati adócsökkentésnek, hanem a dinamikus értékesítésbővülésnek (+8 százalék) is köszönhető. Mindeközben a jövedelmezőség is magas maradt, hiszen minden idők legnagyobb értékén, 10,5 százalék környékén áll. És éppen ez az elsődleges oka, amely miatt félnek a befektetők. Azt gondolják, hogy innen csökkenésnek indul, és ezáltal az eredmények is nyomás alá kerülnek.
Éppen ezért – a jó eredmények, valamint a jó eredménykilátások ellenére – a befektetők inkább az eladás mellett döntöttek a gyorsjelentési szezonban. Azaz tipikus reakció volt, hogy a jó eredményre először emelkedtek a részvényárak, majd az eladók megjelenésével sok esetben csökkenés lett a vége. Ugyanakkor továbbra is magas, 20 százalék lehet a profitbővülés az előttünk álló negyedévekben, miközben az index 17,2-es előremutató P/E-rátán forog, amely az elmúlt 18 év átlagával egyezik meg. Ez azt sugallja, hogy az index inkább jól vagy kismértékben alulértékeltnek tekinthető, amennyiben fundamentális oldalról közelítjük meg.
Technikai szemmel tekintve az S&P 500 indexre, már sokkal biztatóbb kép tárul elénk. Hónapokig tartó konszolidáció során egy háromszöget alakított ki az index, amelyből két hete fölfelé tört ki az árfolyam. Ez azt jelenti, hogy a kitörést követően az S&P 500 mintegy 350 pontot fog emelkedni, 3030 pont környékére. Ráadásul az időintervallumot is meg lehet becsülni az alakzatból – ez alapján az említett szint idén év vége és jövő év közepe között valamikor érhető el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.