Közgyűlést hívott össze szeptember 17-re a Plotinus Holding. Két érdemi napirendi pont lesz:
A Plotinus Invest vagyonkezelő társaságot , amely a Plotinus Holding 100 százalékos tulajdonában lévő leánycég, július 8-án jegyezte be a Fővárosi Törvényszék Cégbírósága. A leányvállalat jegyzett tőkéje ötmillió forint. Az új társaság célja, hogy összefogja a Plotinus Holding reálgazdasági befektetéseit, így várhatóan a következő hetekben-hónapokban az összes reálgazdasági befektetés tulajdonosává a Plotinus Invest Zrt. válik. A társaság befektetési kapcsolattartójától kapott tájékoztatás szerint a következő napokban várható a közgyűlés részletes napirendjének közzététele.
Zsiday Viktor, aki már csak a részvények 5,41 százalékával rendelkezik, de korábban közel 25 százalékos volt a részesedése, és a BÉT honlapján még mindig az ő telefonja szerepel a cég elérhetőségeként, a leánycég kapcsán korábban azt mondta a Világgazdaságnak, hogy a társaság meghirdetett programjának intézményesülését jelenti a leánycég bejegyzése,
a kitűzött cél ugyanis az, hogy a társaság vagyonának nagy részét reálgazdasági eszközök, főleg az egészségügy és a hostelüzletág képezze.
A reálgazdasági fókusz ismét felveti a tőzsdei kivezetés kérdését. Emlékezetes, hogy ezt legutóbb tavaly tűzték napirendre, ám a 45,04 százalékos közgyűlési részvétel miatt akkor erről nem lehetett szavazni. A tőzsdei kivezetésről ugyanis csak olyan közgyűlés dönthet 75 százalékos szavazati aránnyal, ahol a jelenlévők legalább a részvényesek 50 százalékát, plusz egy szavazatot képviselnek. Ezért az ügyet 2019-re halasztották. Érdekesség, hogy az idei évi rendes közgyűlésen közel 56 százalékos volt a részvétel, ám a kivezetés nem szerepelt a napirendi pontok között, és a most meghirdetett közgyűlés napirendi pontjai között sem olvasható ilyen javaslat.
Mindenesetre a társaság középtávú terveiben továbbra is az értékpapír-befektetések felszámolása szerepel azzal, hogy ennek megvalósulása esetén a társaságnak mérlegelnie kell a tőzsdén maradás költségeit, illetve előnyeit, és ezeket összevetve egy később összehívandó közgyűlésen kell a részvényeseknek határozniuk a maradásról vagy a távozásról.
Egyre nagyobb az esély arra, hogy a menedzsment elképzelései megvalósuljanak a közgyűlésen. Júniusban ugyanis jelentős tulajdonosi átrendeződés zajlott le a Plotinusnál, gyakorlatilag két nap alatt lefutott a társaság 300 ezer darabos részvényvásárlási programja, amelynek során a nagytulajdonosok éltek a felkínált lehetőséggel, így a saját részvények aránya 63,22 százalékra emelkedett. Ugyanebben a hónapban a társaság kötvényeit is kivezették a tőzsdéről.
A teljes cikk a Világgazdaság szerdai számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.